«Золота» закарпатська земля

Опубліковано:

 Про Захід уже пропонував до уваги своїх читачів десятки найдорожчих будинків  та квартир на Закарпатті.

Тепер прийшов час земельних ділянок, які продають під будівництво. Як і в попередні рази, інформацію ми брали з відкритих джерел (з сайтів оголошень), тому не претендуємо на абсолютну істину в питанні. Радше, це топ найдорожчих земельних ділянок, власники які не побояться продавати їх цілком відкрито. Зауважимо також, що обирали найдорожчу землю не з огляду на вартість однієї сотки, а зважаючи на загальну вартість. Саме тому на початку рейтингу немає земель в курортно-рекреаційних зонах. Як відомо. Найдорожча земля на Закарпатті в селі Шаян, туристичних селах Свалявщини, на курорті Драгобрат. Водночас, в цих регіонах немає крупних земельних ділянок на продаж.

Отже, ТОП-10 найдорожчої землі Закарпаття.

1. 1 мільйон, 575 тисяч доларів

Найдорожчою земельною ділянкою, виставленою на продаж, виявилася ужгородська. Шмат землі площею 5,25 га, передбачений під комерційне будівництво.

Ділянка знаходиться на Південній околиці міста, на фрагменті окружної дороги між Кінчешем та Розівкою, неподалік авто базару та двох АЗС. На думку продавців використати цю територію можуть для будівництва крупного торгівельно-розважального центру, супермаркету будматеріалів, садового інвентарю та меблів. Також тут можна побудувати автозаправний комплекс, мотель, автосалон, логістичний центр, промислове підприємство, котеджне селище і т.д.

Документами на право власності володіє фізична особи. Цільове призначення, підтверджене державними актами, – “для будівництва житлових будинків та господарських будівель (4 га) та “для будівництва супермаркету”. Втім, автори оголошення обіцяють, при бажанні клієнта, посприяти в зміні цільового призначення.

2. 1 мільйон, 300 тисяч доларів

На другому місці розташована також ділянка в Ужгороді. 2,5 га в межі міста, на яких можна зводити багатоповерхові будинки або ж торгівельно-розважальний центр. Докладної інформації про ділянку автор оголошення не надав, як і не додав зображень.

3. 1 мільйон, 200 тисяч доларів

І третє місце посідає ділянка в Ужгороді. Дане оголошення теж вкрай лаконічне. Повідомляється лише, що ділянка знаходиться в мікрорайоні “Боздош”. Земля, площею 1,5 га, розрахована на комерційне будівництво. На території є велика парковка.

4. 1 мільйон доларів

“Невеличка” ділянка комерційного призначення в “Новому районі” Ужгорода площею 50 соток. Є всі комунікації. Земля приватизована.

5. 1 мільйон доларів

Лише на 5-му місця розташувалася ділянка, не передбачена під будівництво. На вул. Коритнянській в Ужгороді продається 80 соток землі сільсько-господарського призначення. Ціна чимала, втім власник готовий торгуватися.

6. 800 тисяч доларів

Нарешті не Ужгород. На шостому місці – ділянка розміром 4 га у Кобилецькій Поляні на Рахівщині.

Ділянка знаходиться в мальовничому місці – на вершині гори (висота – 800 м над рівнем моря).

 

Як переконує власник, тут можна збудувати туристичну базу та гірськолижний підйомник, є можливість збудувати вертолітний майданчик, власний будинок.

Незважаючи на висоту й деяку віддаленість від людей, є комунікації – вода та електрика.

7. 800 тисяч доларів

Ще одна ділянка для ведення сільського господарства. Знаходиться в селі Кінчеш (Ужгородський район) при асфальтованій дорозі неподалік заправки ЛУКОЙЛ. Згідно з державними актами, площа ділянки становить 8.66 га. Втім, як варіант, господар пропонує придбати лише половину цієї землі – 4,33 га.

8. 760 тисяч доларів

“Всього” 260 соток. Зате в селищі Ясіня! Зрозуміло, найпривабливішим у Ясіня для туристів стала в останні роки близькість до гірськолижного курорту “Буковель”. Ось і в даному оголошенні автор вказує саме на цю “принаду” – 18 км до Буковелю та 10 – до Драгобрату. Є всі комунікації. Очевидно, придбати його пропонують насамперед тим, хто бажає займатися туристичним бізнесом.

На жаль, фотографії в оголошені настільки дрібні, що розібрати на них щось важко. Зрозуміло лише, що це в горах.

9. 750 тисяч доларів

В рейтинг потрапляє Хуст. Точніше – туристичне село Шаян. За 750 тисяч доларів власник пропонує чималеньку ділянку у відомому селі – 5,65 га. Щоправда, левову частку території забирає яблучний сад – 5,4 на. Під будівництво лишається всього 0, 25 га.

До ділянки є автомобільний під'їзд. З нерухомості тут лише невеличкий будиночок (30 кв. м. ) та сараї. Є джерельна вода, проведена місцева каналізація.

До курорту “Шаян” з мінеральною водою та бюветом близько двох кілометрів. Сам власник бачить цю територію придатною для розвитку пішого та кінного туризму.

10. 750 тисяч доларів

І завершує десятку найдорожчих земельних ділянок Закарпаття територія в Мукачеві. Це радше не ділянка, а незавершений готельно-рекреаційний комплекс.

1,2 га приватизованої землі. Зелена зона недалеко від центральної дороги, 2 заїзди, всі комунікації, своя свердловина 200 м.

На території є діючий ресторан. “Чудова пропозиція для створення готельно-рекреаційного бізнесу”, – переконує автор оголошення.

Пропонуємо вашій увазі також найдорожчі земельні ділянки в інших районах Закарпаття (окрім Ужгороду, Рахова, Мукачева, Хусту, які потрапили до ТОП-10)

Перечинський район

350 тисяч доларів

Чимала живописна ділянка, передбачена під будівництво туристичних об'єктів. 6.3 га землі під хребтом Синаторія, урочище Соколиць.

Наявні 3 джерела чистої води та штучна водойма, насаджені фруктові дерева, поруч ліс.

З переваг також близькість до обласного центру (27 км) та гірськолижного курорту (40 км до Красії). Ділянка перебуває в приватній власності.

Великоберезнянський район

90 тисяч доларів

Земельна ділянка площею 2 га неподалік районного центру. Відстань до Ужгороду – 30 км. Земля знаходиться в прикордонній зоні – 4 км до кордону зі Словаччиною.

Свалявський район

600 тисяч доларів

Ділянка під туристичні об'єкти. 1,7 га в селі Поляна всього на відстані 1 км від відомого санаторію “Сонячне Закарпаття” . Поряд річка та ліс. На ділянці діє баня, є асфальтована дорога. 

Крім того, власник має оформлені документи на буріння свердловини. Найлогічніше на ділянці зводити санаторій або туристичний комплекс.

Воловецький район

220 тисяч гривень

Пропозицій у Воловецькому районі на диво мало. Найдорожча ділянка, яку знайшли, має доволі скромну площу в 12 соток та, відповідно, невисоку ціну.

Принада ділянки – потічок, який дає нагоду зробити рибник, водоспад чи басейн.

Міжгірський район

60 тисяч доларів

Дві ділянки по 20 соток на Синевирському перевалі. Ділянка призначена для ведення сільськогосподарської діяльності.

А з переваг, звісно ж, краєвиди, природа, близькість до туристичних шляхів. Земля знаходиться всього в 300 метрах від дороги.

Іршавський район

160 тисяч доларів

Чимала ділянка (130 соток) в селі Довге, призначені під туристичне будівництво.

На ділянці стоїть старий будинок, неподалік газ, є джерело мінеральної води, поряд ліс та річка.

Берегівський район

300 тисяч доларів

6 га землі в 10 кілометрах від районного центру. Передбачена для туристичного будівництва, оскільки знаходиться неподалік від траси, тому є великий потік людей. Поряд – термальні джерела та живописна місцевість.

Зображень автор оголошення не додав.

Виноградівський район

198 тисяч доларів

Не зовсім звичайна ділянка площею 3,14 га продається неподалік села Холмовець на Виноградівщині.

Це доглянуте ранчо з фруктовим садом, виноградником (виключно європейських сортів винограду), дубовим лісом та ставком, в якому живуть риба та раки.

Також на території ранчо є будинок (63 кв. м.), будинок електрифікований, є джерельна вода, місцева каналізація, можливість повести газ. Теоретично, на території ранчо можна будувати додаткові котеджі чи готель.

Тячівський район

110 тисяч доларів

55 соток в смт Тересва. З них 25 соток під ведення сільськогосподарської діяльності,

30 соток під будівництво. На ділянці знаходиться недобудований будинок.
Є яблуневий сад.

Підготував Про Захід


Про Захід