Лісівники проти природної стихії: на Рахівщині посадили 100 тисяч дерев

Опубліковано:

Епідемія шкідників, яка охопила карпатські ліси, щорічно знищує сотні тисяч гектарів лісу. Відновлюють ліс усім світом – на Закарпатті це роблять двічі на рік – навесні та восени. Участь у цьому приймають усі – від представників органів місцевого самоврядування до бізнесменів і, звісно, головних “гравців на лісовій шахівниці” – армії лісівників і учнів шкільних лісництв.

Уже цієї осені стартували акції з заліснення на території лісових масивів Ясінянського, Рахівського, Перечинського та інших лісгоспів. Не відстають і лісівники Великобичківського лісомисливгоспу. Саме лісівники виступають ініціаторами заліснення ділянок лісу, які були розроблені після заготівлі.

Зовсім нещодавно тут був хвойний ліс-лісові масиви Великобичківського лісомисливгоспу, але в боротьбі з стихіями природи – стовбуровим шкідником і буревієм він не встояв. Пні і тріска – все що залишилося на полі програної нерівній битви. Дерева – без кори.

Робота протягом усього часу кипить, і всі дружньо висаджують нові дерева, працюють, як бджілки у вулику.

Так тільки за два дні лісівники посадили дерев 100 тисяч дерев. Площа нового лісу, в основу якого лягли юні ялиці, буки, дуби і ясені, становить 20 гектарів. Сприяння природньому поновленню зроблено на площі 27,6 гектара і загальна цифра сягає майже 50 гектарів. Однак і це ще не кінець, адже акція ще продовжиться до середини листопада. І ще планується висадити 95 тисяч ялинок, ялиць, буків, кленів, ясенів та дубів.

Наступні кілька років лісівники будуть розчищати посадки від другорядних рослин. А на одинадцятий рік цю місцевість чекає рубка догляду. “Приблизно за пару десятиліть на місці посадки сформується молодий ліс, уже цілком привабливий для відпочинку, і здатний самостійно розвиватися без постійного догляду і втручання людини”, – говорить інженер з лісових культур Великобичківського лісомисливгоспу Сергій Обриський.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Про Захід