Спеціальний наряд УДСО в Закарпатті виявив та затримав «підставного» грабіжника

Опубліковано:

12:00. Ужгород. Площа Корятовича. В місті людно, всі кудись поспішають – хто на роботу, хто на обідню перерву, в університет, чи на прогулянку… А здалеку доноситься звук сирени. За кілька секунд помітно і машину наряду Державної служби охорони. Хлопці поспішають, адже отримали сигнал про спрацювання “тривожної кнопки”.

Заглянемо на кілька хвилин назад: аптека, окрім звичних відвідувачів завітав до фармацевтів і заступник начальника УДСО при УМВС України в Закарпатській області Сергій Бондар, та от не за покупкою медикаментів, а щоб натиснути “тривожну кнопку”.

– Щодня працівники Державної служби охорони проводять спеціальні навчання. З метою ефективного відпрацювання груп затримання щодо реагування на сигнал “тривоги”. Ми перевіряємо на спритність працівників, а також правильність їх дій в тій чи іншій ситуації, – розповів заступник начальника УДСО в Закарпатті аптекарям й попросив взяти участь у навчаннях – “покликати” на допомогу охоронців.

Пані Наталія, працівниця аптеки,в якій встановлена кнопка тривожного виклику міліції, охоче погодилась. Розповідає, кілька раз ставала очевидцем роботи міліціонерів охорони:

– Доводилось бачити, як працює наряд. Розкажу один із випадків: ввечері нагрянув відвідувач, що хотів придбати ліки, та ті препарати, які він просив, згідно закону, я не мала права відпускати без рецепту. Чоловік вирішив розібратись в ситуації хуліганством. Я була вимушена натиснути кнопку. Хочу сказати, з тривожною кнопкою я почуваюсь в безпеці.

Об'єктом, звідки надійшов сигнал про спрацювання тривожної кнопки, стала аптека, де працює пані Наталія. Жінка натиснула кнопку тривоги. Сергій Бондар розпочав відлік часу.

Минула 1 хвилина та 55 секунд – наряд прибув. У всеозброєнні хлопці рушили до входу в аптеку. Та замість злочинця зустрів їх заступника начальника УДСО в Закарпатті.

Та це ще не кінець. Сергій Бондар повідомив черговим охоронцям, що грабіжник встиг “втекти” з місця пригоди, надав спецгрупі опис хулігана й показав напрямок, в якому він втік.
За кілька хвилин у злодія, що нібито пограбував аптеку, замість “нажитого добра” на руках замикаються наручники. Далі його доставляють у відділок, тільки не цього разу, адже затримували держохоронці “підставного” злочинця. І хоч історія, як і сам грабіжник, вигадана, але Сергій Бондар наголошує – максимально наближена до реального.

– Ми відштовхуємося від тих ситуації, які, нажаль, хоч і рідко, та бувають. З допомогою подібних відпрацювань, готуємо наряди УДСО до будь-чого. Робимо все можливе, аби безпека закарпатців була в надійних руках.
Щодо спрацювання наряду в даній ситуації, то заступник начальника УДСО оцінив роботу чергових охоронців на “відмінно”: швидко прибули, швидко розшукали злодія.

УДСО при УМВС України
в Закарпатській області


Про Захід