Цього літа на Закарпатті буде лише 5 фестивалів

Опубліковано:

 На Закарпатті цього літа пройде тільки 5 фестивалів. 

Якщо минулоріч, були вихідні, коли у різних районах області одночасно тривали два і більше фестивалів, то цього року упродовж липня-серпня їх відбудеться всього 5.Про   це в повідомилиуправлінні культури Закарпатської ОДА.

Це пов'язано передусім із виконанням постанови Кабміну “Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету”, згідно з якою “обмежено видатки для проведення культурно-мистецьких заходів в області, у зв'язку з чим вони можуть бути перенесені на інший термін або скасовані”.

Так, скасували відомий і за мажами Закарпаття вже традиційний фестиваль ковальського мистецтва “Гамора”, що проходить на Іршавщині, фестиваль “Молочні ріки” (Великоберезнянський район). Не буде, схоже, цьогоріч і фестивалю “На Синевир трембіти кличуть”, який збирав навколо себе чимало талановитих молодих людей.

Було вирішено, що таки бути ХІ Міжнародному фестивалю юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні і літературно-мистецьких композицій “Рекітське сузір'я – 2014”, який стартував 29 червня у Міжгір'ї і триватиме до 3 липня включно.

Цієї неділі, 6 липня, в урочищі Уклин Свалявського району пройде свято мінеральної води “Сила життя – у джерелах Карпат!”. Рівно за тиждень, 13 липня, поціновувачів народних традицій чекає обласний фестивал лемківської культури “Лемківська ватра”. Пройде він у с.Кострино, Великоберезнянського району.

27 липня у Воловці відбудеться обласний фестиваль коломийок “Дзвінкі перлини Верховини”.

Закриє літній фестивальний сезон фестиваль-конкурс сучасної пісні і танцю “Кришталеві грона”. Триватиме він з 21 по 24 серпня у м.Виноградів.

 

Про Захід