Ціна оренди в Ужгороді може значно зрости

Опубліковано:

У місті нарешті оновлять грошову оцінку земель. Востаннє її розглядали 14 років тому.

Відповідний проект рішення “Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель населеного пункту м. Ужгорода Ужгородської міської ради” опублікували на сайті міської ради для обговорення з громадськістю.

Він передбачає затвердження нової  грошової оцінки земель міста по базовій вартості 1 м. кв. забудованої території. При чому ціни різнитимуться для різних економіко – планувальних зон та сільськогосподарських угідь.

Нормативно-грошова оцінка земель міста є дуже важливою. Вона застосовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також обрахуванні авансового внеску при викупі земельних ділянок, відшкодуванні вартості втрат угідь, тощо. Тобто саме від неї залежить, скільки підприємці платитимуть за оренду приміщень. 

Згідно закону подібна оцінка повинна проводитися не рідше ніж один раз на 5-7 років. Водночас, попередня оцінка земель міста Ужгород була затверджена рішенням ХХІІ сесії Ужгородської міської ради третього скликання від 21 червня 2000 року. Тобто пройшло вже 14 років.

Логічно, що з часу виконання попередньої нормативної грошової оцінки відбулися значні зміни. У розвиток інфраструктури здійснено капіталовкладення інженерної підготовки території і благоустрою, відчутно збільшилася кількість земель комерційного використання, суттєво змінилися показники на ринку нерухомості.

Ще 1 березня 2012 року між виконавчим комітетом Ужгородської міської ради та ДП “Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” було укладено договір на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Ужгород.
Наразі нормативна оцінка нарешті розроблена.

Після затвердження сесією її введуть в дію, однак трапиться це лише з 1 січня 2015 року згідно з Податковим кодексом України.

Та найважливіше тут питання – нові ціни. Згідно проекту рішення, базова вартість 1 кв. м земель міста порівняно із старою зросте у 2 рази.

Нова оцінка земель виглядатиме наступним чином:

У міській раді зовсім скоро обіцяють оприлюднити розшифровку цих зон.

Як зауважив в.о. мера Віктор Щадей, завдяки новій грошовій оцінці земель буде переоцінена земля, бо дотепер оцінка була старою та неадекватною. За цей період ситуація серйозно змінилася, тож місто недоотримує багато коштів.

“Бо, наприклад, вартість оренди землі визначається саме на основі грошової оцінки земель. А завдяки цьому рішенню місто зможе додатково отримувати мільйони гривень. І це вже давно зробили всі інші міста Закарпаття, а в Украіні і поготів. В області без оновленої грошової оцінки залишаються поки лише Ужгород і Берегове”, – зазначив пан Віктор.

Нагадаємо, це питання неодноразово піднімалося на засіданнях виконавчого комітету. 

Пропозиції та зауваження до регуляторного акта приймаються до 10 липня виконавчим комітетом Ужгородської міської ради за адресою: м. Ужгород, пл.. Поштова, 3,. Телефон для довідок: 61-41-42

 

Про Захід