Сьогодні, 28 серпня, під час брифінгу поліцейські розповіли подробиці стрілянини в центрі Івано-Франківська, яка сталася 26 серпня.
Заступник начальника ГУНП в Івано-Франківській області Ігор Баб'юк повідомив, що 26 серпня у центрі Франківська вчинено хуліганські дії з використанням вогнепальної зброї. Присутніми були місцеві жителі, зокрема, Ігор Халаменда та Анатолій Француз, інформує “Місто”.
Один громадянин звертався до лікувального закладу та наразі знаходиться у реанімаційному відділенні обласної лікарні. Також встановили, що пораненим був ще один громадянин, однак, він не звертався до лікувального закладу. Наразі слідством встановлено осіб, які проводили постріли. З одним із учасників правоохоронці вже поспілкувались, а місцезнаходження іншої людинивстановлюють. Можлива подальша кваліфікація інциденту як хуліганство. Іншим особам, які здійснювали постріли, кваліфікують порушення громадського порядку з використанням зброї.
Ігор Баб'юк каже, що слідчі опитали велику кількість осіб, які були присутні під час події, опитали також громадянин Анатолія Француза. Підозру поки нікому не пред'явлено. Свідків є близько сорока.
Журналісти поцікавились, чи пов'язаний візит батька Анатолія Француза до Києва. Баб'юк запевняє, що про жодні візити та зустрічі йому не відомо.
Анаталія Француза бачив востаннє близько 5 років тому, не підтримую з ним жодних стосунків. Мені не відомо, хто куди здійснював візити. Чому така увага до Анатолія Француза мені теж не відомо. Ні на мене, ні на інших працівників не здійснюється жодного тиску. Кожна особа, яка брала участь в стрілянині, відповість за свій вчинок і не важливо, чи це Француз, чи Канадець і т.п. Ми нікого не збираємось “відмазувати”, – наголосив Баб'юк.
Також заступник наальника ГУНП підтвердив попередню інформацію про те, що в автомобілі, який зареєстрований на Анатолія Француза, виявили зброю. Однак, чи стріляли саме з цієї зброї та хто саме стріляв з'ясує експертиза. Наразі тривають слідчі дії.
Нагадаємо, близько 12:45 виник конфлікт між групою осіб, які відпочивали на літньому майданчик “Pasage Gartenberg”. Під час інциденту виникла бійка, а далі і стрілянина. Усі, хто вчинив сутичку зі стріляниною, кинулися тікати автомобілями. За годину патрульними було зупинено два автомобілі, їх причетність до конфлікту в центрі міста встановлюється слідчими. В одному з авто інспектори виявили пораненого на прізвисько “Сухий“. За попередньою інформацією усі, хто був в цьому автомобілі – “люди” Ігоря Халаменди, більш відомого у місті на прізвисько “Бура”. Іншу машину шляхом блокування інспектори затримали в центрі на вул. Січових Стрільців. Це автомобіль “Ніссан Х-Trail“. Відомо, що цей автомобіль належить Анатолію Французу, який є сином генерал-майора міліції та колишнього начальника прикарпатської міліції. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 ККУ (Хуліганство). За це винним загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.