На ЗНО в Закарпатті цьогоріч не списували

Опубліковано:

У цьому році 13 спостерігачів від Громадської  Мережі ОПОРА спостерігали за перебігом ЗНО в Закарпатті, про це  сьогодні, 2 липня, повідомив координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО в області, Святослав Бабіля.

Загальний висновок моніторів: тестування в краї пройшло без суттєвих порушень, які могли б вплинути на його результат. Зокрема спостерігачі відмітили працю персоналу на ЗНО − висококваліфікована і сумлінна робота. Втім порушення фіксувалися збоку школярів. Деякі з них використовували заборонені технічні засоби, і в результаті були позбавлені права проходити ЗНО взагалі.  Всього таких в області було 14 осіб.  З них двоє подали апеляції (Хуст і Ужгород) до центру оцінювання якості освіти в Івано-Франківську. Однак дані апеляції центром не були підтримані. Як пояснив Святослав Бабіля, щонайменше тричі тих, хто складає ЗНО, попереджають про те, що їм заборонено приносити з собою технічні прилади. Тож тепер тим, кого зловили на гарячому, доведеться чекати наступного року, аби скласти тестування із відповідного предмета. А от тих, хто намагався списувати цього року не зафіксували.

Крім того, цьогоріч вперше в області відбулася ще одна − додаткова сесія ЗНО.

Олена Лешко, уповноважена особа Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти, відзначила, що відбулося це через події на сході держави. Діти, які прибули із Сходу, перереєструвалися на складання ЗНО в Закарпатті. Всього таких 8 абітурієнтів:  четверо з Донеччини, по двоє з Криму та Луганська.

“Про Захід”

фото Ужгородський прес клуб

 

Про Захід