Ужгородець може сісти на 3 роки за підкуп виборців

Опубліковано:

Обідньої пори до Ужгородського міськвідділу міліції надійшло повідомлення від 28-річного мешканця міста, представника передвиборчого штабу одного з кандидатів в депутати по одномандатному виборчому округу № 68 про те, що на виборчій дільниці № 210725 в місті Ужгороді спостерігач тримає в руках список громадян, телефонує їм та дякує. У зв'язку з цим заявник вважає, що цей громадянин займається підкупом виборців на зазначеній дільниці.
На місце події прибула слідчо-оперативна група міського відділу міліції.

Міліціонери встановили особу чоловіка, який, на думку заявника, займався підкупом виборців на зазначеній дільниці.
Ним виявився 58-річний ужгородець, спостерігач іншого кандидата в народні депутати до Верховної Ради України. Він добровільно та в присутності понятих видав 4 сторінки формату А4 із зазначеними особистими даними громадян, їх домашні адреси та номери телефонів.

При спілкуванні з правоохоронцями чоловік пояснив, що це списки людей, з якими він проводив передвиборчу агітацію на користь кандидата, якого він представляє.
Відомості про подію зареєстровані в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Ужгородського міськвідділу міліції.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.160 ч.2 Кримінального кодексу України (Підкуп виборців). Вона передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років. Це перше кримінальне провадження на Закарпатті за цією статттею, відколи до неї було внесено зміни Верховною Радою в частині посилення відповідальності, пише СЗГ УМВС України в Закарпатській області.


Про Захід