Переселенців з Сходу на Закарпатті все більше

Опубліковано:

 Одні змушені орендувати житло, іншим таланить більше, біженцям Донбасу благодійники та просто небайдужі люди допомагають із помешканням. Зобов'язується опікуватися ними і держава згідно із змінами в українському законодавстві, але не все так просто.

Пані Дарина переїхала до Волівця із Луганської області кілька місяців тому, саме в розпал військового протистояння. Тепер вона спокійна, має дах над головою, живе у затишному помешканні разом із трирічним сином Даніелем. Із житлом допомогли небайдужі, жінка сплачує тільки комунальні послуги. Але й платити, за великим рахунком нічим. З роботою на Воловеччині кепсько, середньомісячний дохід жінки 300 грн. Підробляє пані Дарина і вишиванням. Але без допомоги батьків, переконана, не витягнула б ніяк. Жінка каже, добре що дитину взяли до садочка, прогодувати таким чином сім'ю легше.
Даніель в садочку адаптувався швидко, його тут люблять, має багато нових друзів і додому повертатися вже не хоче. Матеріально підтримають жінку батьки, завжди чимось допоможуть і нові сусіди. Має опікуватися переселенцями і держава. Згідно із змінами в українському законодавстві, щомісячну матеріальну допомогу їй мають надавати для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Але для цього треба мати тимчасову прописку, яку отримати не так уже й просто. Нещодавно в управлінні соцзахисту пані Дарину поставили на облік, районна адміністрація пообіцяла допомогти із тимчасової реєстрацією, таким чином жінка буде мати більше пільг. Але найбільше жінка хоче, аби над українцями було мирне небо.

Відео –  ТУТ


Про Захід