Що закарпатські медики зробили за 9 місяців?

Опубліковано:





Медики краю на колегії управління охорони здоров'я, що проходила в Ужгороді, підбили підсумки роботи за дев'ять місяців.

Головний лікар обласного медичного інформаційно-аналітичного Центру Леонід Магарита проаналізував як спрацювала галузь в цілому.
У порівнянні з минулим роком заплановані видатки на одного мешканця області зросли на 6,4 відсотки і становлять 975,81 грн. Майже вдвічі збільшено капітальні видатки на галузь. Також зросли видатки на медикаменти та продукти харчування. Відзначалось, що у нинішній складний період недостатнього фінансування галузі важливим показником є залучення альтернативних джерел фінансування. Так, за 9 місяців цього року залучено позабюджетних коштів в сумі 34,0 млн. грн., що на 8,4 млн більше ніж минулоріч.

Також, доповідач відзначаючи покращення та стабілізацію показників роботи галузі охорони здоров'я краю, окремо зупинився і на проблемних питаннях. Детально було проаналізовано етапність надання медичної допомоги населенню. Кожен другий пацієнт отримує медичну допомогу на більш високому рівні, аніж цього вимагає діагноз і його фізичний стан. Пацієнти без консультації та відвідання сімейного лікаря звертаються одразу до обласних медичних закладів. Причому в європейських країнах та США понад 90 відсотків всіх захворювань лікується на первинному рівні надання медичної допомоги!

На колегії було відзначено що рівень народжуваності зріс у порівнянні з минулим роком і становить 10,87 на 1000 нас., а рівень малюкової смертності знизився до 9 проміле (1 на 1000 новонароджених).

Одна з проблем яка потребує негайного вирішення: нестача щеплювальних матеріалів, що централізовано закупляються за державні кошти. Впродовж дев'яти місяців поточного року область отримала загалом 57 719 доз імунобіологічних препаратів, що склало 10,3% від загальної потреби регіону на 2014 рік. Це призвело до того, що річний обсяг профілактичних щеплень в цілому по регіону виконано тільки на 25,8 %, у т.ч. план вакцинації – на 40,9 %, план ревакцинації – лише на 17,6 %. Рівень охоплення дітей АКДП-3 до 1 року склав лише 33% від річного плану, а дітей 1 рік і старше – лише 18,3%.

Також під час колегії виступив головний санітарний лікар області Володимир Маркович, який ознайомив присутніх з пріоритетними напрямками роботи реформованої санітарної служби відзначив, що показники санслужби краю є одними з найкращих в Україні. Разом з тим, Василь Петрович
зосередив увагу колег на зростанні захворюваності на гепатити В і С.

Підсумовуючи роботу колегії начальник обласного управління охорони здоров'я Василь Скрип відзначив що вже з нового року медицину краю очікують зміни, адже за попередніми даними в нашій області планується реалізовувати пілотний проект з реформування галузі. Це відповідно віддзеркалиться як на структурі галузі, такі на фінансуванні та організаційній роботі.

Наприкінці колегії начальник управління охорони здоров'я Василь Скрип виконав приємну місію: вручив почесну грамоту та відзнаку МОЗ заступнику головного лікаря з медичної частини Хустської районної лікарні Олександру Нікітіну.

Більше про колегію дививіться у Відео

 


Про Захід