На Закарпатті створять перший кемпінг для туристів з трейлерами та облаштують 3 кілометри туристичного шляху для інвалідів

Опубліковано:





В Ужгороді сьогодні, 30 жовтня, відбулася стартова конференція Проекту “Підтримка економіки Закарпатської області через розвиток та промоцію її туристичного потенціалу”.

Голова Закарпатської обласної ради Іван Балога у вітальному слові відзначив, що туризм розглядають як одну з бюджетоутворюючих галузей Закарпаття. І, якщо ми хочемо бачити розвиток туризму, потрібно набрати молодих перспективних людей, які зможуть цим займатися. Кошти, які Європа делегувала Закарпаття, мають бути ефективно, якісно і в строк використані.

Керуючий справами виконавчого апарату Михайло Попович, який в цьому проекті є контактною особою відзначив: “Буде створюватися недержавний центр туризму, який має стати тим місцем, де будуть займатися всіма аспектами, які творять туризм в області. Обласна рада наразі бере на себе функцію координатора проекту, але із задоволенням передасть усі повноваження новому центру.”

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури В. Пригари, за роки незалежності у галузі є динаміка, але цього не достатньо: Наразі в Закарпатті є 392 туристично-рекреаційних, санаторно-курортних закладів, де можна розмістити 22 тисяч осіб. Також в області є 400 сільських садиб. Існує програма розвитку туризму до 2015-го року. Пріоритетні напрямки розвитку галузі: гірськолижний туризм, бальнеологічний напрям, зелений туризм тощо. Так, на території області є 56 гірськолижних витягів, але більшість з них застрілі.

Директор комунального підприємства “Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття”, Закарпатської обласної ради” − Валерій Грищенко розповів про досвід АРР “Закарпаття” у сфері туризму, зокрема про створення “Закарпатського туристичного шляху”, винного, велосипедного шляху тощо. “Нам є чого повчитися у сусідів − Львівщина, Іванофранківщина, зокрема варто об'єднатися у рамках карпатського регіону і створити туристичну мережу”.

Менеджер проекту Тетяна Захаркевич відзначила, що проект передбачає три базові напрямки: розвиток регіональної туристичної інфраструктури, інструменти промоції туристичного потенціалу області, розробка та впровадження ефективної регіональної політики у рамках туризму. “Планується створення Центру прийому туристів, де зокрема буде перший в області, повністю облаштований кемпінг для прийому туристів із трейлерами.

Також заплановано створення туристичних зупинок, які будуть розташовані на піших, або велосипедних шляхах області, та будуть забезпечені смітниками, джерелами питної води, розчищеними місцями для наметів, столами, лавочками тощо”.

Крім того, в рамках проекту створять мотузковий парк, а для осіб із обмеженими фізичними можливостями, облаштують три кілометри туристичного шляху. Також на території Закарпаття встановлять 90-то туристично-інформаційних знаків та створять інтерактивну базу даних туристичних шляхів.

За словами Тетяни Захаркевич, основним механізмом для промоції запланованих об'єктів стане туристичний портал, на якому буде розміщена туристична інтерактивна карта, база даних туристичних маршрутів, візуалізація туристичних атракцій, туристичний форум та тревел-блог та інформація про інфраструктуру галузі.

Також буде проводитися територіальний та економічний аналіз туристичної галузі області, який дозволить ефективніше розвивати цей напрямок. Проект триватиме два роки − до 24-го липня 2016-го року та виконується в рамках програми “Підтримка політики регіонального розвитку України (Грантова угода №2014/343-149 від 24.07.2014). Бенефіціарами проекту є Закарпатська обласна рада та АРР “Закарпаття”. Загальний бюджет становить 890554,00 євро, з яких співфінансування ЄС − 712443,00 євро.

Лариса Романюк, Про Захід


Про Захід