Міністр МЗС Чехії відвідав ювілейну Масарикову школу в Ужгороді

Опубліковано:

Сьогодні міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомир Заоралек разом Надзвичайним і Повноважним послом Чехії в Україні Іваном Почухом, керівником українсько-чеського благодійного фонду “Віза”, депутатом облради Володимиром Чубірком, керуючим справами виконавчого апарату облради Михайлом Поповичем відвідали в Ужгороді ювілейну Масарикову школу – №3, де відкрито класи із вивчення чеської мови як другої іноземної (вивчають у 5, 6 і 7 класах). Її директор Світлана Фесенко розповіла, що цей навчальний заклад зведено більше 80 років тому за кошти уряду Чехословаччини. З 1935-го по 1938 рік це була гімназія, названа на честь першого чехословацького президента Т. Г. Масарика.

У рамках співпраці Закарпатської області з чеським краєм Височина школу відремонтовано. Цього року проведено капремонт даху будівлі та оновлено фасад. Відновлено і напис на школі – Jubilejní škola Masarykova, адже це так звана ювілейна школа Масарика. Фінансували роботи з обласного , міського бюджетів та за фінансової підтримки чеської Височини. Клас для вивчення чеської мови відкрито в рамках спільного проекту Закарпатської області із краєм Височина. Тут було зроблено ремонт цілого крила школи, де розміщено не тільки клас, а й медпункт, туалети тощо. Для класу придбано мультимедійне обладнання тощо. Нині в школі поглиблено вивчають англійську, російську, чеську мови.
На знак подяки учні 5-6 класів вітали високих гостей на чеській мові та вручили на добрий спомин дитячі подарунки ручної роботи. В свою чергу міністр МЗС вручив для закладу підручники.

Закордонні гості завітали також в УжНУ, де відкрито кафедру чеської мови, розпочато підготовку спеціалістів-філологів, за сприяння краю Височина обладнано кабінет українсько-чеської співпраці Тут їх зустріла в. о. ректора з науково -педагогічної роботи і міжнародних зв'язків Мирослава Лендьєл. В залі ректорату на нього чекало студентство та викладачі – ніде було яблуку впасти: хай там як, а не щодня можна послухати міністра, поспілкуватися з ним. Свого часу Любомир Заоралек в університеті Острави викладав політичну філософію, сучасну філософію, етику та чеське політичне мислення 19 і 20 століть. Міністр дав лекцію про першого президента Чехословаччини Т.Г. Масарика.
На завершення зустрічі присутні мали змогу поставити Любомиру Заоралеку запитання та отримати на них щирі, кваліфіковані відповіді.

Прес-служба облради


Про Захід