В Ужгороді відкрито Почесне консульство Чехії

Опубліковано:

На Закарпаття прибув міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомир Заоралек. В аеропорту Ужгорода його зустрічали керівництво області – голова облради Іван Балога, голова ОДА Василь Губаль, Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Відтак вони взяли участь у відкритті Почесного консульства Чеської Республіки в Ужгороді. Консульство працюватиме в Ужгороді, по вулиці Грушевського, 62.
З вітальним словом до присутніх звернувся міністр МЗС Чеської Республіки Любомир Заоралек. Він відзначив як позитив той факт, що в неділю в Україні відбулися демократичні вибори. “Ми хочемо, щоби Україна була політично і економічно сильною державою у складі європейської родини. Ми прагнемо мати в Європі сильного партнера. Ви обрали відповідальну владу і тепер мають бути конкретні кроки на євроіннеграційному шляху”, – заявив міністр.

Відкриття консульства Лююбомир Заоралек вважає кроком, який покращить наші взаємостосунки.
“В Чехії є чимало громадян, які хочуть побувати в Ужгороді, їх вабить місто, його архітектура. Тут частина нашої спільної історії. В першу чергу почесне консульство надаватиме допомогу нашим громадянам. Також воно стимулюватиме розвиток і гуманітарної сфери”, – прогнозує міністр.

Голова ОДА Василь Губаль подякував чеському міністру за візит на Закарпаття. Також керівник краю висловив вдячність чехам за підтримку революційних процесів в Україні, за те, що прийняли на лікування постраждалих на Майдані.
“Для нас важливо, що наші сусіди і партнери допомагають нам у складні часи. Вибори до парламенту довели – українці прагнуть жити у європейській сім'ї. Ми цей вибір відстоювали і під час Революції гідності. Впевнений , що відкриття Почесного консульства зблизить наші громади. Також суттєво покращить наші взаємостосунки відкриття на початку листопада і чеського візового центру в Ужгороді”, – вважає Василь Губаль.

Голова обласної ради Іван Балога зазначив, що Закарпаття має тісні контакти із чеським краєм Височина і саме такі відносини і є основною для ефективного партнерства з Європою.

“Наші контакти з Височиною дали прекрасні результати для громади. Маємо оновлені дитсадки і школи. Співпрацюємо у сфері вищої освіти. Нині активно долучається до партнерства і Пардубіцький край. Нові консульські установи активізують такі контакти”, – переконаний керівник ради.
Привітав учасників урочистостей й почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар.
Вже ввечері в приміщенні художнього музею ім. Й Бокшая відбудеться офіційний прийом міністра МЗС Любомира Заоралека з нагоди державного свята Чеської Республіки – Дня заснування самостійної держави.

 


Про Захід