В Мукачеві незрячій жінці подарували чотирилапого поводиря (ВІДЕО)

Опубліковано:

 Підготовка чотирилапих помічників. Основна мета семінару під назвою “теоретичні та практичні аспекти застосування собак – поводирів в Україні”, який відбувся в обласному центрі.

Участь у форумі взяли як фахівці-кінологи так і керівники громадських об'єднань людей з обмеженими фізичними можливостями.

Якщо для Європи собака – поводир – не рідкість, то для українців це щось нове. Практичні аспекти виховання та підготовки собак – поводирів – одне з питань, яке обговорювали на всеукраїнському форумі в Ужгороді. У семінарі взяли участь керівники громадських об'єднань людей з інвалідністю з більшості регіонів України, працівники медичних закладів, а також спеціалісти-кінологи силових структур та представники різних всеукраїнських кінологічних об'єднань. Всім відомо, що собака-поводир – вірний друг і помічник для сліпих та слабозорих. Такі собаки допомагають незрячим пересуватися, орієнтуватися в просторі, вести активне життя.

У рамках цього проекту в березні угорці подарували першого собаку – поводиря Закарпаттю. Перші 2 місяці вона перебувала в Ужгороді, де її перевчали і вже в травні її передали незрячій жінці в Мукачево. Але одна собака-поводир не вирішить проблем усіх сліпих і слабозорих. На семінарі вирішували також як незрячі у супроводі собак можуть пересуватися містом, відвідувати різні заклади, їздити в громадському транспорті.

Відео – ТУТ

Мукачево. нет 


Про Захід