Все про переміщення готівки через митний кордон України

Опубліковано:

Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Більше – за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Фізична особа-нерезидент має право ввозити/вивозити готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового її декларування митному органу в повному обсязі.

Варто відмітити, що підставою для вивезення/ввезення готівки і банківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу оформлення декларації є митна декларація. Також на підставі митної декларації у випадках, передбачених законодавством України, фізична особа-нерезидент має право вносити кошти на рахунки в уповноважених банках або виконувати інші операції в банках України.

Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27 серпня 2008 року №148.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Про Захід