Важлива інформація для волонтерів!

Опубліковано:

До Податкового Кодексу України внесено зміни, що стосуються оподаткування благодійної допомоги, яку акумулюють фізичні особи-волонтери для надання учасникам антитерористичної операції, – повідомляє Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками-фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України №5073.

Під дію цих норм підпадає діяльність волонтерів, що надають благодійну допомогу, яка призначена для: учасників бойових дій; учасників масових акцій; фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція; фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання. Розмір такої допомоги повинен бути фактично використаним на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

З роз'ясненням відповідних норм, що стосуються благодійників-фізичних осіб, можна ознайомитись на офіційному порталі територіальних органів ДФС у Закарпатській області у розділі “Брошури та листівки” за посиланням http://zak.sfs.gov.ua/listivki-ta-broshuri/169577.html.

Нагадаємо, що Законом України від 02.09.2014 року № 1668-VІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги” (далі – Закон №1668) внесено зміни до розділу IV та підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України.

Важливо відмітити, що зазначені зміни набирають чинності з 26 вересня 2014 року та поширюються на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.


Про Захід