Всеукраїнський тур “ЗміниТИ” в Мукачеві

Опубліковано:

Сьогодні  приміщенні Мукачівського драматичного театру відбулося публічне обговорення ключових проблем в Україні, які хвилюють громаду. Експерти громадської організації “Центр UA” та коаліції Реанімаційний пакет реформ провели публічну подію щодо перебігу затребуваних реформ і демократичних змін у регіоні та країні.

Громадська організація “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками Міністерства охорони здоров'я розпочала Всеукраїнський тур “ЗміниТИ: взаємодія заради змін”, аби зібрати позиції представників найактивніших спільнот Закарпатської області для розробки системних змін у країні.

Разом ізпредставники місцевої влади, професійних медичних спільнот, громадських активістів і журналістів  обговорено питанняреформи системи охорони здоров'я, як виборчі правила дозволять запустити зміну політичних еліт в країні на національному та регіональному рівні;як платники податків можуть контролювати, на що витрачаються їхні гроші;за яких умов влада почує позиції та вимоги громадян і як вплинути на прийняття рішень.

З активними містянами зустрічалися Андрій Андрушків, лідер напрямку “Контроль публічних фінансів” Центру UA;Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

Про реформування медичної галузі міста поділилася досвідом начальник відділу охорони здоров'я Мукачівського міськвиконкомуЛюбов Мандзич. Зміни в медичних закладах міста тривають й досі. Звісно головний акцент робиться на оновлені медичного обладнання, закладів та медичного забезпечення пацієнтів. В Мукачеві всі пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні забезпечені на 100% ліками коштом міського бюджету.На один ліжко-день з медикаменти в місті виділяють втричі більше, ніж в середньому в області. Минулоріч на придбання ліків у бюджеті передбачено майже 19 млн. гривень, таку ж суму і на фінансування медичних програм.

За словами Любові Мандзич місто пропонує створити створити перший на Закарпатті госпітальний округ з центром у місті Мукачево як пілотний проект з реалізації реформування медичної галузі.Натомість такі ініціативи зі створення в області госпітальних округів блокується керівництвом області.

Зустріч пройшла в форматі діалогу й кожен з присутніх мав змогу озвучити свої питання доповідачам.

“В нас вже було 35 консультацій з реформи виборчого законодавства та медичної реформи. Були в РДА, міськрадах, коворкінгах, прес-центрах, конференц-залах готелів. 
Але сьогодні вперше в рамках туру проводимо консультацію в Мукачівському театрі 
Близько 80 лікарів, представників виконавчої влади та місцевого самоврядування і активістів
Не аншлаг як у Олега Вінника, але теж показник запиту на реформи в цих двох сферах”, – констатував Андрій Андрушків.

Мукачівська міськрада

 

 

 

 

 

 

Про Захід