На Міжгірщині завчасно заповнювали протоколи

Опубліковано:

 У селі Репинне Міжгірського району Закарпатської області (одномандатний виборчий округ №70) члени ДВК №210267 близько 13.00 почали ставити підписи на порожніх бланках протоколів.

Цей факт зафіксувала кореспондент “Точки ОПОРИ“, що працює на дільниці. На прохання журналіста пояснити цей факт, керівництво ДВК сказало, що це “їхня справа”.

Станом на 17.30 вечора деякі члени ДВК почали вносити у протоколи інформацію (див. фото).

Голова ОВК №70 Ганна Колядко повідомила спостерігачу ОПОРИ, що члени ДВК не вносили у протоколи інформацію про результати голосування. Як їй пояснили у ДВК, члени комісії “робили заготовки”.

ОПОРА вбачає у таких діях членів ДВК №210267 порушення норм Закону України “Про вибори народних депутатів України”, а саме – вимог статті 91 Закону. Згідно з нею, протокол складаються за підсумками підрахунку голосів, отже будь-яка інформація у документ, в тому числі й підписи, повинна вноситися лише після встановлення результатів голосування на дільниці.

Згідно з частиною 3 статті 158 Кримінального Кодексу України, підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей – караються позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років“.


Про Захід