В Ужгороді бюлетені кидають у скриньки з контрольними листами без печатки

Опубліковано:

 У місті Ужгород (одномандатний виборчий округ № 68) на звичайній виборчій дільниці № 210770 керівництво ДВК не поставило печатки на чотирьох контрольних листах, що були вкинуті в опломбовані скриньки для бюлетенів.

Як пояснили у ДВК, про печатку забули. Спостерігач ОПОРИ склав акт про виявлене порушення.

В ОВК № 68 членам ДВК дали роз`яснення, що у скриньку треба вкинути нові контрольні листи, а ті, що були без печаток, вважати після відкриття скриньки сторонніми предметами.

Станом на 10.30 нові контрольні талони до скриньок ще не вкинуті. Голосування, між тим, на дільниці триває повноцінно.

ОПОРА нагадує: згідно з вимогами частини 4 статті 84 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, контрольний лист підписується присутніми членами ДВК та, за бажанням, офіційними спостерігачами, кандидатами у депутати, їх довіреними особами. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії.

Згідно з частиною 11 статті 90 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, у разі виникнення сумнівів у членів комісії щодо достовірності контрольного листа та в інших сумнівних ситуаціях у випадках, зазначених у частинах восьмій і десятій цієї статті, дільнична виборча комісія приймає шляхом голосування рішення щодо визнання виборчих бюлетенів, що знаходяться у виборчій скриньці, такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців в загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. Відповідне рішення та результати голосування фіксуються у протоколі засідання комісії.


Про Захід