В Ужгороді дискутували про зміни у виборчому законодавстві

Опубліковано:

Сьогодні, 13-го квітня, в Ужгороді відбулася публічна дискусія #ВиборчаРеформаChallenge на тему змін у законодавстві, що пов'язані з виборчою системою.

Захід організований Громадянською мережею ОПОРА. До дискусії запросили депутатів, представників органів місцевого самоврядування та громадських організації, журналістів та інших причетних до теми.

Як відзначила радниця з юридичних питань Громадської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба наразі у парламенті зареєстровані п'ять законопроектів, що стосуються виборчої реформи в державі. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Також обговорили недоліки мажоритарної системи. Приміром, 7 недоліків такої системи: втрачені голоси, нарізка округів, великі партії, тактичне голосування (голосують за тих, хто має більше шансів перемогти), старі обличчя, непопулярні кандидати, непропорційність, купівля місць.

Щодо відкритих списків, які могли бути альтернативою, то тут плюси: пропорційність, вплив виборця, внутрішня конкуренція, партійна демократія, широта вибору, оновлення еліт. Недоліки: складність адміністрування, надмірна конкуренція, партія без лідера, послаблення партійної системи, складність для виборця, фракційна дисципліна, регіоналізація, представництво жінок.

Про Захід

Про Захід