Обіцяти – не значить виконати. Більшість закарпатських нардепів не зробили, що обіцяли

Опубліковано:

Чимало теперішніх депутатів Верховної Ради уже за кілька днів стануть “колишніми”. Втім, дехто із політиків ввійде в Раду знову, хтось – уже як представник нової політичної сили.

Зараз час проаналізувати – чи встигли обранці зробити хоч трохи з того, що обіцяли у 2012-му році?

Відповідь на це питання дає проект “Слово і діло. Народний контроль”. Тут складений детальний перелік того, що виконали й не виконали депутати, оприлюднено рейтинг найвідповідальніших і найбезвідповідальніших. Правда, у цьому рейтингу лише 2 закарпатських нардепи.

Ми вже повідомляли, що один з наших нардепів посів друге місце в ТОП-50. Крім нього, в 50-ку кращих потрапив також Віктор Балога. Щоправда водночас Балога потрапив і в анти-ТОП з 50-ти депутатів, які не виконали свої обіцянки. Інші закарпатці в парламенті не увійшли в кращі чи гірші п'ятдесяти. Але їхню діяльність проект “Слово і діло” також проаналізував. Тож пропонуємо вам ознайомитися з їхніми висновками щодо депутатів, які мають відношення до Закарпаття.

МАЖОРИТАРНИКИ

Василь Ковач (виборчий округ 68, Ужгород та район)
Усього давав 11 обіцянок, з них виконав 0; відповідно, у процесі виконання – 11. Серед них: забезпечення населення округу якісним водопостачанням, забезпечити доступне кредитування житла для молоді. У підсумку В.Ковач наразі має 0 % виконаних обіцянок.

Віктор Балога (виборчий округ 69, Мукачево та район, частина Іршавщини, Берегівщини) 
В. Балога дав виборцеві 36 обіцянок, виконав – 9; у процесі – 7; не виконав 20. Серед виконаних – організація турпоїздок в Чорнобильську зону, розміщення інформації про тендери МНС, початок монтажу арки на Чорнобильській АЕС. Серед невиконаних – невиконання роботи щодо захисту довкілля, невпровадження роботи служби “112”, не запустилось у роботу підприємство. В підсумку, виконано 25% обіцянок. В.Балога займає 42 місце у рейтингу відповідальності та 22 – у рейтингу безвідповідальності.

Михайло Ланьо (виборчий округ 70, Свалявщина, Міжгірщина, Великоберезнянщина, Воловеччина, Перечинщина, кілька сіл Мукачівщини) 
І.Ланьо дав 11 обіцянок, виконав 1, решта 10 – у процесі виконання. Серед виконаних – сприяння у придбанні житла для афганця, інваліда ІІ групи В. Г. Мішковського. Серед тих, які у процесі – розвиток туристичної галузі, створення механізмів контролю за бюджетними коштами, надання освітянам і медикам статусу держслужбовців. В підсумку у М.Ланьо 9% від обіцяного.

Павло Балога (виборчий округ 71, Хуст та район, частина Тячівщини)
Дав 8 обіцянок, з яких 1 у процесі виконання , 9 не виконано. Серед невиконаних – посилення органів місцевого самоврядування, державне фінансування ремонту водогону у Хусті, вирішення проблеми з утилізацією сміття в області. У підсумку П.Балога має 0% виконаних обіцянок.

Василь Петьовка (виборчий округ 72, Тячівщина, Рахівщина) 
Обранець давав виборцям 12 обіцянок, 1 виконав, 10 у процесі, 1 не виконав. Серед виконаних – державне фінансування програми “Дороги Закарпаття”. Серед невиконаних обіцянок – зменшення кількості податків. У процесі виконання – виділяти з бюджету гроші на дотацію за кредити на придбання котлів для опалення на твердій основі, утворення на території Тячівщини та Рахівщини курортних зон державного значення, вирішення проблем електромережі Рахова. В підсумку нардеп має 8 % виконаних обіцянок.

Іван Бушко (виборчий округ 73, Виноградівщина, Берегівщина)
Дав виборцеві 18 обіцянок, з яких виконав 1, 1 не виконав, 16 – у процесі виконання. Із виконаного – забезпечення водою дитсадка у с. Брід. Із того, що виконується – питання реконструкції очисних споруд у Берегові, питання розбудови промислово-індустріального парку на кордоні з Євросоюзом в районі села Неветленфолу. У підсумку в активі нардепа 6 % виконаних обіцянок.

СПИСОЧНИКИ

Валерій Пацкан (партія УДАР Віталія Кличка)
Дав виборцеві 11 обіцянок, з яких виконав 8, у процесі виконання – у процесі, 2 – не виконано.
Із виконаних – голосування за закон про вибори за відкритими списками, створення можливості голосування жителям Криму, звітування перед виборцями. Із невиконаних – не подано альтернативного проекту законопроекту про мови, не подано законопроекту при мирні зібрання. В підсумку у Валерія Пацкана 73 % виконаних обіцянок. І 2 місце у рейтингу відповідальності політиків. До рейтингу безвідповідальності політиків В.Пацкан не потрапив.

Валерій Лунченко (ВО “Батьківщина”)
Політик дав виборцям 21 обіцянку, з них виконав 4, у процесі виконання – 16, не виконано 1. Не виконано – заміна начальників у Закарпатській ОДА. У процесі виконання – додаткові пункти пропуску з Угорщиною, ямкові ремонти доріг державного значення в області, створення індустріальних парків зі спрощеною системою оподаткування. У підсумку депутат має 19 % виконаних обіцянок.

Сергій Мошак (Партія регіонів) та Іштван Гайдош дали виборцям 0 обіцянок.

Про Захід


Про Захід