Водички попити стало недешево

Опубліковано:

З 1 липня тарифи на водопостачання по всій країні виросли майже вдвічі. Нові тарифи встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Тарифи встановлювали просто – всім водоканалам було доручено надати інформацію щодо собівартості кубометру води в їхньому підприємстві і на основі цієї інформації встановили вартість, яка не повинна бути нижчою за собівартість.

В Ужгороді нова ціна становить 11,84. Це дорожче, ніж в більшості міст України, що звичайно ж, ніяк не порадувало ужгородців. Адже чого-чого, а водних ресурсів на Закарпатті вдосталь, тож багато хто не розуміє, чому за воду треба платити аж так багато.

Щоб прояснити ситуацію, ми звернулися до в.о. міського голови Ужгорода Віктора Щадея. “На жаль, на це рішення не може вплинути ні міськвиконком, ні міськрада, – каже він. – Тарифи підняли всюди. І дійсно, в більшості міст вони нижчі, ніж у нас. Хоча подекуди є й вищі. Нас поставили перед фактом: якщо тарифи не зміняться, водоканалу відключать енергопостачання. На адресу міськради вже прийшли два листи з попередженням від Закарпатобенерго.

Питання в іншому – а чому у нас настільки висока собівартість води? Зрозуміло, що ця проблема виникла не за місяць-два, а за багато років. Якби кожен з мерів опікувався цією проблемою, знаходив гроші для реконструкції та модернізації водних мереж, нині б ми в таку ситуацію не потрапили”.

Віктор Щадей підтверджує, що незадоволених новими тарифами ужгородців дуже багато і чимало з них приходять висловити своє обурення до міськради. “Я поділяю їх обурення. Звісно ж мені так само не хочеться, щоб люди платили більше за комунальні послуги. Однак вихід із ситуації лише один – зменшувати собівартість водопостачання, модернізуючи водоканал. А це – процес не на один місяць”.

Ще одне питання, яке виникає в зв'язку з дорогою водою – компетентність керівника міського “Водоканалу” Юрія Омельяненка. Він вже багато років очолює структуру. Був керівником при Сергію Ратушняку, Віктору Погорєлову і нині – при Віктору Щадею. А ситуація у підприємстві кращою все не стає і ми лише чуємо про борги та проблеми.

“До нього є багато питань і в членів виконкому, – погоджується Віктор Щадей. – Ми вже викликали Юрія Омельяненка на розмову навесні. Думаю, невдовзі запросимо його знову, щоб почути, які шляхи здешевлення води може запропонувати керівник підприємства”. 

“Про Захід”

Про Захід