При продажу яких складних побутових товарів буде потрібен РРО

Опубліковано:

Нагадаємо, що відповідна норма Закону про РРО щодо обов'язкового застосування РРО всіма суб'єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє з 1 січня 2017 року.

У п. 296.10 Податкового кодексу України  було внесено зміни щодо застосування РРО фізичними особами – платниками єдиного податку з цього приводу. Так, РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

• першої групи;

• другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Норми цього пункту не пиширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Таким чином, “єдинники”, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО в обов'язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу.

Наголошуємо, що суб'єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО.

Перелік містить вісім груп товарів:

“Вироби із чорних металів”,

“Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини”,

“Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя”,

“Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання”,

“Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя”,

“Годинники всіх видів та їх частини”,

“Музичні інструменти; їх частини та приладдя”,

“Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя”.

Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарів. Повністю з переліком можна ознайомитись тут.

Окрім того, постановою внесено зміни до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 506. З цього Порядку виключено додаток 1 “Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні”.

Постанова №231 опублікована в газеті “Урядовий кур'єр” 7 квітня 2017 року (№ 66/2017) та набере чинності через 30 днів з дня її опублікування.

ДФС у Закарпатській області

Про Захід