Голова Закарпатської ОДА став «арбітром» між футболістами та хокеїстами

Опубліковано:

Сьогодні, 24-го жовтня, голова Закарпатської обласної адміністрації Василь Губаль зустрівся з представниками закарпатського футболу та хокею з приводу конфлікту щодо 4-го футбольного поля на стадіоні “Авангард”.

Як повідомив Віктор Дуло, директор ЗОДЮСШ свого часу вони звернулися до міського голови Ужгорода з проханням виділити землю під будівництво спортивної школи. Згідно рішення сесії міськради від 20 вересня 2013-го року для цих потреб їм виділили ділянку на 4-му полі “Авангарду”.

Згодом сесія Ужгородської міської ради, підтвердила проект землеустрою під відведення ділянки для будівництва школи. У рішеннях йдеться, що землю виділили конкретно Закарпатській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі. “Ми отримали всі експертні висновки, проектні рішення, проект землеустрою. Було звернення в проектну організацію, яка виготовила попередній кошторис витрат − 3 мільйони 170 тисяч євро. Це кошторис станом на рік тому. Заключили угоду з федерацією хокею на оренду поля та спільне використання спортивної школи − льодового майданчику. Згодом льодова арена мала бути створена для використання всіма спортивними школами міста. А це загалом 5000 дітей, які безкоштовно будуть проводити на ковзанці своє дозвілля.”, − відзначив Віктор Дуло.

Крім того, пояснив директор ЗОДЮСШ, саме це футбольне поле не використовувалося понад 10 років і було у поганому, занедбаному стані. Однак у травні, як тільки вони показали рішення міськради представникам футбольного клубу, там одразу ж почалися роботи по відновленню футбольного поля. Прибрали чагарники, намалювали розмітку, завезли ґрунт і посіяли траву, встановили металічні ворота.

Василь Ябрик президент федерації хокею: “Коли ми попередили керівництво ФК “Говерли” про те, що нам виділили цю ділянку, вони попросили до вересня місяця залишити поле їм, бо в них там проходять тренування. Ми погодилися. Але, як тільки ми туди зайшли і стали встановлювати межі, виник конфлікт. Якщо ми втратимо землю, то льодова арена ніколи не буде побудована. Адже нам не випадково дали цю ділянку: льодова арена потребує надзвичайних енерговитрат. В Ужгороді є три місця, де наявні такі потужності: два − комерційні, в одному з них − “Дасторі”, ми зараз перебуваємо на комерційній основі. Тобто єдине державне місце − це власне “Авангард”. Скільки існуємо, а це 5-й рік, безкоштовно катаємо на ковзанці всіх школярів. Крім того, активно розвиваємо дитячий хокей”.

Іван Шуфрич , почесний президент ФК “Говерла”, наголосив, що поле “хокеїстам” виділене з порушенням законодавства, адже немає жодного дозволу від Кабміну, які начебто потрібні у таких випадках. Василь Губаль своєю чергою попросив, аби юридичний відділ підготував йому відповідь щодо необхідності відповідних дозволів від Кабміну.

В той час заступник міського голови Ужгородської міської ради Віталій Фленько відзначив, що підняли питання про будівництво льодового палацу в Ужгороді ще в 2006-му році. І дійсно, коли роздали землю по периметру стадіону, це було неправильно, бо й справді мали бути дозволи від Кабміну. Але для будівництва спортивної школи вони якраз не потрібні, адже немає перепрофілювання у цільовому використанні землі. Втім потрібно сісти і знайти розумний компроміс між футболом і хокеєм. Адже є акт на право власності землі, яке може оскаржити тільки суд.

Також Іван Шуфрич повідомив, що вся документація по стадіону “Авангард” була знищена під час пожежі у двохтисячних роках, тобто зараз стадіон “висить у повітрі”, чим і користується міська влада. Також він зауважив, що в ужгородському районі взагалі катастрофічне становище з футбольними полями.

Голова ОДА відзначив, що він виступає за те, аби сторони змогли між собою домовитись і розвивали обидва спортивні напрямки та запропонував ще одну зустріч на наступному тижні для того, аби вирішити це питання.

Про Захід


Про Захід