Що треба знати про депресію і як з нею боротися? (Відео)

Опубліковано:

Сьогодні Всесвітній день здоров’я, присвячений питанням депресії. 

Депресія очолює список причин поганого стану здоров’я

Депресія поширена в усьому світі: за оцінками, від неї страждає понад 350 мільйонів чоловік. Депресія відрізняється від звичайних змін настрою і короткочасних емоційних реакцій на проблеми в повсякденному житті. Депресія може стати серйозним порушенням здоров’я, особливо якщо вона затягується і приймає помірну або важку форму. Вона може призводити до значних страждань людини і до його поганому функціонуванню на роботі, в школі і в сім’ї. У гірших випадках вона може приводити до самогубства. Щорічно близько 800 000 чоловік гинуть в результаті самогубства – другий за значимістю причини смерті серед людей у ​​віці 15-29 років.

Фактори, що сприяють розвиток депресії, і її профілактика

Депресія розвивається в результаті складної взаємодії соціальних, психологічних і біологічних факторів. У людей, які пережили будь-які несприятливі події (втрату роботи, тяжкі втрати, психологічну травму), з більшою ймовірністю розвивається депресія. Депресія, в свою чергу, може посилювати стрес, порушувати нормальну життєдіяльність, погіршувати життєву ситуацію страждає від неї людини і приводити до ще більш важкої депресії.

Існує взаємозв’язок між депресією і фізичним здоров’ям. Наприклад, серцево-судинні хвороби можуть призводити до розвитку депресії і навпаки.

Встановлено, що програми з профілактики призводять до зменшення тягаря депресії. Ефективні підходи щодо профілактики депресій на рівні окремих спільнот включають орієнтовані на школи програми з навчання позитивному мисленню серед дітей та підлітків.

Заходи, призначені для батьків дітей з поведінковими проблемами, можуть сприяти зменшенню депресивних симптомів у батьків і поліпшенню результатів у їх дітей. Програми фізичних вправ для літніх людей ефективні також для профілактики депресії.

Що необхідно знати про депресію

Якщо, на вашу думку, ви або хтось із ваших близьких страждає депресією, уважно прочитайте цей матеріал.

Що таке депресія?

Депресія – це захворювання, яке характеризується постійним станом зневіри і втратою інтересу до видів діяльності, які зазвичай приносять задоволення, а також нездатністю робити повсякденні справи, протягом, щонайменше, двох тижнів.

Крім того, у людей, які страждають депресією, зазвичай присутні кілька з перерахованих нижче симптомів: нестача енергії, зниження апетиту, сонливість або безсоння, тривога, зниження концентрації, нерішучість, занепокоєння, почуття власної нікчемності, провини або відчаю, а також думки про заподіяння собі шкоди або самогубство.

Депресія може трапитися у кожної людини.

Депресія – це не прояв слабкості.

Депресія піддається лікуванню за допомогою розмовної психотерапії або антидепресантами, або ж поєднання цих двох методів.

Що Ви можете зробити, якщо вам здається, що у вас депресія

Поділіться вашими почуттями з людиною, якій ви довіряєте. Більшість людей відчувають себе краще після розмови з кимось, хто турбується про них.

 Зверніться по допомогу до фахівця. Для початку доречно звернутися до дільничного чи сімейного лікаря.

 Пам’ятайте, що з правильної допомогою ви можете одужати.

Продовжуйте займатися тими речами, які приносили вам задоволення до хвороби.

Уникайте самоізоляції. Залишайтеся в контакті з сім’єю і друзями.

Регулярно займайтеся фізичними вправами, навіть якщо мова йде про невелику прогулянку.

Дотримуйтеся звичайного режиму харчування і сну.

Прийміть той факт, що у вас, можливо, депресія і відповідним чином скоректуйте свої очікування. У такому стані у вас може не бути сил, щоб робити все речі в тому ж обсязі, що і раніше.

 Уникайте або виключіть вживання алкоголю та утримайтеся від використання заборонених психотропних або наркотичних засобів, оскільки вони можуть погіршити депресію.

Якщо у вас з’явилися думки про самогубство, негайно зверніться до кого-небудь за допомогою.

Пам’ятайте: депресія піддається лікуванню. Якщо вам здається, що у вас депресія, зверніться за допомогою.

Прес-служба ОЦЗ у Закарпатській області

Про Захід