Як в Ужгороді обирали президента і парламент? (ФОТО)

Опубліковано:

 А також сформовано актив самоврядування.

18 жовтня обласний палац дитячої та юнацької творчості зібрав разом понад 60 активних підлітків Закарпаття. На захід завітали представники всіх адміністративних одиниць області, делегації складалися з трьох учнів та керівника. Більшість учасників мали на одязі елементи символіки своєї організації, багато дітей було у вишиванках. Хлопці та дівчата представляли свої районні та міські органи учнівського самоврядування, навчалися у школі управлінської майстерності та обирали нового президента Закарпатського обласного учнівського парламенту “Нове покоління”.

Розпочався форум символічно гімном України. Загалом тема національно-патріотичного виховання червоною ниткою проходила через увесь захід. Майже всі учасники форуму в цей день відчували себе справжніми патріотами своєї держави: це яскраво презентували не тільки одягнуті вишиванки, але й виступи юних лідерів. Було наголошено на необхідності реалізації проектів на згадану тематику, презентовано ідеї та задуми. Не минулося і без вшанування трагічних подій у нашій державі – хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам'ять Небесної Сотні та Героїв, які загинули в АТО.

Юних лідерів краю привітала заступник директора Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості “ПАДІЮН” Надія Ганько. Вона побажала плідної праці та нових звершень. На захід також завітали представники учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів області разом із координатором Ладижець Іриною Михайлівною. З вітальною промовою та пропозиціями щодо співпраці виступив заступник голови регіональної ради лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Олександр Садварій.

 Координатор учнівського самоврядування Закарпатської області Світлана Лукач зауважила, що: „2014-й рік виявився надзвичайно складним для нашої країни. Та за цей час в містах і районах нашого краю реалізовано чимало акцій та проектів, а на обласному рівні проведено конкурс на кращу модель учнівського самоврядування. У березні юні лідери Закарпаття вибороли перемогу у квест-орієнтуванні Всеукраїнського форуму представників учнівського самоврядування “Майбутнє без насилля”. І приємно те, що з кожним роком ряди “Нового покоління” поповнюються все новими і новими представниками. Ці активні старшокласники області у майбутньому стануть гідними громадянами нашої країни. А такі зібрання покликані розвивати найкращі якості юних лідерів”.

Згідно програми свої організації презентували лідери учнівського самоврядування Тячівського, Хустського, Великоберезнянського районів, м.Берегово та м. Ужгород. Також на порядку денному були вибори президента, віце-президента, формування активу комітетів Закарпатського обласного учнівського парламенту. На посаду президента обласного учнівського парламенту було висунуто 8 кандидатур, кожен із кандидатів представив власну передвиборчу програму. А процес голосування визначив – хто ж став кращим із кращих. Тож, за підсумками голосів, президентом Закарпатського обласного учнівського парламенту “Нове покоління” стала Галай Андріана з міста Хуст, віце-президентом – Муквич Мирослава з Виноградівського району.

В рамках четвертого обласного форуму лідерів учнівського самоврядування відбулася ще одна важлива подія. Новообраний президент Галай Андріана та заступник голови регіональної ради лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Олександр Садварій підписали меморандум про співпрацю між Закарпатським обласним учнівським парламентом “Нове покоління” та регіональною радою учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області.
Також на учасників зібрання чекали майстер-класи для юних лідерів за проектами Учнівської Ліги України. Однин із них передбачав продовження проекту “Делегати дитячих прав” – “Під крилом правого захисту”. А також активні старшокласники Закарпаття мали змогу підвищити свої лідерські якості та покращити роботу у команді на майстер-класі “Рух лідерів +”.

ПАДІЮН


Про Захід