Довгоочікуваний візит Брайяна Севіджа до Мужієва таки відбувся

Опубліковано:

Керівники компанії Avellana Gold таки нещодавно побували на Мужіївському родовищі поліметалів, де, за інвестиційним проектом, передбачено створення 500 робочих місць, а також сучасні інноваційні технології,  що є безпеченими для екології. 

Мужіївське родовище поліметалів нещодавно відвідали керівники компанії-інвестора Avellana Gold. Вони також зустрілися з місцевою владою. Найперше обговорили результати роботи, у тому числі ліквідацію негативних наслідків діяльності попередніх видобувних підприємств. Було також представлено подальші плани іноземної компанії.

“Цей проект фінансово і технологічно дуже складний, але він цілком реальний і спеціалісти готові реалізувати його якнайшвидше. Для Avellana Gold украй важливо, що місцеве населення його підтримує. Це – запорука подальшої співпраці. У цьому я зміг переконатися на власні очі, відвідавши Мужієво. Слід також додати, що проект передбачає створення 500 робочих місць з перспективою на 20-40 років”, – розповів генеральний директор Avellana Gold Брайян Севідж.

За інформацією представників Avellana Gold,  упродовж 2017 року компанія збирається розпочати утилізацію відходів на поверхні, а також проведе рекультивацію земельних ділянок на території родовища, а ще озеленить їх. За словами Миколи Гожика, керівника українського представництва AvellanaGold, уже виконано ряд заходів із поліпшення стану екології, зокрема, встановлені фільтри з природних мінералів для нейтралізації кислих вод і контролю наявності в них важких елементів.

“На родовищі ми будемо використовувати лише ті прогресивні технології, що є безпечними для довкілля. У подальшому під час видобутку також задіємо флотаційний метод – найбільш економічно ефективний, екологічно безпечний та єдино прийнятний для умов Закарпаття”, – пояснив Микола Гожик. 

Ця думка відомого геолога є вкрай важливою, адже населення повинно достеменно знати, що інноваційні технології і є революційні, що довкіллю не несуть ніякої шкоди, екологія від цього аж ніяк не потерпатиме.               

А ще компанія вкотре підтвердила, що збирається брати участь у реалізації соціальних програм для підвищення рівня життя місцевого населення. Перші кроки вже зроблено, а тепер будуть інші. 

У продовження цього сільський голова Мужієва Василь Фіцай зазначив: “Відновлення видобутку на Мужіївському родовищі поліметалів – це важливий поштовх для економічного розвитку не лише нашого села, а й району та області загалом. Зараз Мужієво має чимало проблем, які не вдається вирішувати лише за рахунок грошей із бюджету. Наприклад, є потреба в ремонті доріг, слід якнайскоріше  модернізувати систему каналізації тощо. І керівництво Avellana Gold вже заявило, що готове допомагати нам у цьому”. 

І насправді, а чому ж не підтримати реального, а головне – відповідального  та потужного інвестора? Наразі він готовий не тільки до золотовидобувних робіт у цьому селі на Берегівщині, але й публічно дає слово подбати у реалізації низки соціальних програм. 

Про Захід