Як врятувати радіостанцію «Тиса-ФМ»?

Опубліковано:

Сьогодні, 3-го квітня, як вже повідомляв сайт “Про Захід” в мережі з'явилося звернення колективу радіо “Тиса-ФМ” з приводу змін, які по суті призведуть до ліквідації радіостанції як такої. Наразі звернення під хештеґом#savetysafm, до якого можуть долучити свій підпис всі, кому небайдужа доля радіостанції, набрало вже майже 500 поширень за 4 години тільки у мережі фейсбук.

Про зміни, через які унікальна радіостанція зникне, дізналися буквально днями, коли дирекція Закарпатської філії НСТУ отримала наказ про скорочення ефірного часу до короткого проміжку 3 години 20 хвилин.

Як повідомив “Про Заходу” директор Закарпатської регіональної дирекції НСТУ Віталій Мещеряков, два роки велися перемовини щодо подальшої долі радіостанції “Тиса-ФМ”, пояснювали та переконували, яке це особливе та унікальне радіо, і його вдавалося зберігати до останнього часу. Наразі ж ліцензії анульовані, ефірний час скорочений, а подальше мовлення у звичному і улюбленому слухачами “Тиса ФМ”форматі, по суті не можливе. “Але є ще громадська думка, яке б рішення в результаті не було прийняте, люди мають право висловити свою позицію. Сподіваємося, що здоровий глузд переможе. Для того, аби приймати таке рішення, треба хоча послухати, що це за радіо. Бо з тим форматом, про який йдеться наразі, це вже не буде “Тиса-ФМ”.

Згідно Закону Про Суспільне телебачення і радіомовлення України загальнонаціональне мовлення буде відбуватися через три загальнонаціональні канали УР-1, УР-2 та УР-3.

Ще в кінці 2014 року Нацрада передала в користування Національній радіокомпанії FM-частоти обласних державних ТРК. У ході впровадження норм Закону “Про Суспільне 19 січня 2017 р. зареєстровано Публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. Його засновник – держава в особі Кабінету міністрів України. ПАТ НСТУ – правонаступник Національної телекомпанії України, створеної 1995 р. Вибори голови правління ПАТ НСТУ призначено на 10 квітня 2017 року.

Тому постає ще одне питання, хто взяв на себе відповідальність за таке рішення, за 10 днів до виборів керівника НСТУ. Водночас, можливо саме суспільна реакція, яка свідчить про те, що радіо має чималу аудиторію слухачів, допоможе зберегти унікальну радіостанцію.

“Про Захід”

 

Про Захід