Чорний список депутатів-прогульників Закарпатської обласної ради

Опубліковано:





Якщо депутат хоче потрапити в раду будь-якого рівня раду, він обіцяє виборцю золоті гори і всі можливі блага, а в результаті − добре, якщо бодай з'являється на засіданнях сесій. Закарпатська обласна рада працює вже 4 роки поспіль, тож “Про Захід” вирішив перевірити, як виконують свої обов'язки закарпатські депутати, і звернувся з запитом до обласної ради щодо відвідуваності депутатами пленарних засідань сесій.

У відповідь на запитувану інформацію надіслали роздруківку системи голосування “Віче” щодо реєстрації депутатів у розрізі пленарних засідань сесій обласної ради VI скликання. Всього за 4 роки відбулося 19 сесій, а в розрізі пленарних засідань депутати збиралися 32 рази.

Очолюють рейтинг прогульників одразу два депутати − найчастіше пропускали засідання підприємці Юрій Бережник (Батьківщина) та Андрій Масло (Фронт Змін). Депутати зуміли не з'явитися на пленарних засіданнях сесій аж 16 разів.

 

 

Друге місце також поділили між собою два обранці − Мілован Шандор (КМКС) та Роберт Бровді (Фронт Змін) Їм для перемоги не вистачило всього по одному “балу”. В активі у депутатів − 15 пропусків.

 

 

Третє місце за трьома депутатами − Йосипом Браєром (Єдиний Центр), Пейтером Чабою (Демократична партія угорців Україні)

 

 

та Андрієм Стрижаком (екс-член фракції Партії Регіонів). Ці депутати не з'являлися на засіданнях сесій обласної ради по 12 разів. 

Своє чергою Іван Йовбак (Єдиний Центр) пропустив 11 засідань, а Федір Лукіта (колишній член фракції Партії Регіонів) та Василь Федурцьо (Батьківщина) по 10.

9 пропущених засідань на рахунку у Мирослава Брецка (Єдиний Центр), Степана Деркача (колишній член фракції Партії Регіонів) та екс-заступника голови ОДА Олександра Ледиди, який, до речі, має 8 пропусків, Михайла Михайловича Поповича (колишній член фракції Партії Регіонів).

До речі, є в Закарпатській обласній раді і депутати, які не пропустили жодного засідання сесії обласної ради. Таких набралося аж 10 осіб, тобто майже 11% від загального складу ради. Такими “відмінниками” стали Владислав Адам (Батьківщина), Іван Балога (Єдиний Центр), Єлизавета Біров (Єдиний Центр), Василь Брензович (КМКС), Василь Васюта (Єдиний Центр), Юрій Гнепа (Єдиний Центр), Євген Жупан (Єдиний Центр), Михайло Мотильчак (Єдиний Центр), Василь Печора (Єдиний Центр), Попович Михайло Андрієвич (Єдиний Центр), Йосип Роман (Єдиний Центр), Андрій Сербайло (Батьківщина). Також поки що не пропустили жодного засідання два депутати, які потрапили в раду в березні цього року, після того, як склали мандати кілька депутатів. Це Іван Туріс та Михайло Гичка.

Варто нагадати, що згідно закону України депутат зобов'язаний бути присутнім на засіданнях ради, а пропуск більше 50% робочих засідань є підставою для його відкликання.

Про це йдеться у статті 20-тій, частина 3-тя та 5-та, Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”: “Депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.”

Як бачимо, в Закарпатській обласні раді теж є претенденти на виліт. Однак навряд чи варто розраховувати на те, що рада сама ініціює такий процес.

ЛАРИСА Романюк “Про Захід”


Про Захід