Гурт «Комутація»: щось нове у закарпатській рок-музиці

Опубліковано:

Переможці регіонального відбору фестивалю “Червона рута” розказали Про Заходу, як починали грати, чого очікують та як творять.

 2 тижні тому в Ужгороді відбувся відбірковий тур всеукраїнського фестивалю “Червона Рута”. Участь у ньому взяли вокалісти і гурти з різних куточків Закарпаття. Після напруженого конкурсного дня журі вибрало переможців, які наступного року представлятимуть область у фіналі.

Серед тих, кого на відборі визнали найкращими, є й перечинський рок-гурт “Комутація”. Створений у 2012 році Миколою Дмитрієвим та Юрієм Белеканичем, гурт почав грати кавери та відомі пісні “Coldplay”, “Queen” і “Nirvana”. Далі вирішили: треба писати своє. Першими “ластівками” “Комутації” були “Пілотна”, “Маски”, “Stilsoffire” “Snowdrop”, “Будь собою”, “Ти знайдеш мене”, “Forgetme”, “Inmydream”.

Засновник гурту Микола Дмитрієв розповідає, що на початку часто змінювався склад: “Перед тим я був клавішником у “StillWaiting”, але група розпалася, тож я вирішив створити щось нове. Мене підтримав брат, а потім до нас приєдналися інші учасники – Олег Мицьовда та Владислав Данило. Ми довго думали про склад та стиль, також про те, хто на якому інструменті буде грати. Після того, як це вирішили, у нас з'явилася і вокалістка”. Але у такому складі гурт тримався недовго. Через деякий час у нас змінилися музичні погляди. Приходили нові вокалісти, але вони швидко покидали гурт”.

Після того, як у “Комутації” змінилися два гітаристи, Юрій Белеканич вирішив взяти цей інструмент у свої руки, до речі, як і вокал. До хлопців приєднався ударник Євген Панін, який грав з Миколою у “StillWaiting”, так сформувався “кістяк” команди, котрий тримається і до тепер.

“Після того, як встановився постійний склад, дещо змінилися наші музичні смаки. Я почав писати нові пісні: “Ніколи не буде”, “Люблю тебе. Земля”, “На все життя”, “Пробачити світ”. Юрій писав музику. Наш дебют відбувся на випускному вечорі Юри. Ми дуже переживали, чи сприйме нас аудиторія, але все пройшло навіть краще, ніж очікувалося! Після того ми почали влаштовувати концертні вечори в одному з ресторанів міста”, – розповідає Микола Дмитрієв.

Хлопці впевнені: гурт чи соліст лише тоді по-справжньому існує, коли вносить в музику щось своє. “Репертуар у нас широкий, граємо як свої пісні так і кавери, але намагаємося зосередитися на власній творчості. Ми вважаємо, що потрібно вносити щось нове в музику. Так, в нас не експериментальний стиль музики, але дещо ми бачимо по-іншому. Намагаємося знайти середину між стилями брит-попу, інді-року, альтернативи, класичного року. Це все поєднуємо з академічним вокалом Юрія, – каже Коля.

До перемоги у відбірковому турі “Червоної Рути” “Комутація” не брала участі у конкурсах. Хлопці пояснюють це тим, що гурт ще занадто молодий. Хоча Микола і Євген була на відборі “ЧР” у 2009 році, щоправда, у складі іншого гурту.

“Ми взяли участь в “Руті”, оскільки це один з небагатьох фестивалів в Україні, де можна пробитися за допомогою власного таланту. Чесно кажучи, навіть не розраховували на те, що пройдемо відбірковий конкурс в Ужгороді. Пішли спробувати сили. Члени журі зазначили, що ми граємо у стилі, яким в Україні майже ніхто не займається. Це приємно. Від фіналу очікуємо нового досвіду. Ми молодий гурт, якому вкрай потрібні виступи. Хочемо спробувати себе на великій сцені”, – каже Микола.

До речі, голова журі, виконавчий директор фестивалю “Червона Рута” Мирослав Мельник переконаний, що у хлопців гарна перспектива. Він розповів “Про Заходу”, що відбором в Ужгороді дуже задоволений, а “Комутація” – має всі шанси на перемогу навіть на всеукраїнській сцені:

“Ці хлопці грають дуже цікаву музику. Думаю, навіть на рівні переможців з інших міст вони мають хороші шанси. “Комутація” може вийти на всеукраїнську сцену, але для цього, звісно, їм доведеться ще попрацювати”.

Про Захід


Про Захід