В допомогу журналісту на виборах – розроблено спеціальний додаток на мобільні

Опубліковано:

 Відтепер журналісти, що будуть працювати на виборах, зможуть оперативно дізнатись про важливі етапи передвиборчого процесу, на що звернути особливу увагу у день виборів, про свої законні професійні права, і навіть подати скаргу про порушення в режимі онлайн.

Відповідний мобільний додаток для Android під назвою “Вибори 2014” було розроблено Інститутом масової інформації та Громадянською мережею ОПОРА. Додаток можна безкоштовно завантажити на смартфон з платформи Google Play.

У додатку в зручній інтерактивній формі подаються наступні розділи:

“Посібники” — містить два посібники – для спостерігача та журналіста. В посібнику для журналіста детально описуються права журналістів на виборах, виборчий процес, доступ до інформації та поширення інформації. Важливо, що окремо описані основні порушення під час виборчого процесу та правильне оскарження цих порушень.

Розділ “Типологія порушень” розкриває основні види порушень та їхні ознаки, щоб журналісти могли оперативно їх відслідкувати. Там містяться також посилання на закони, що засвідчують дані порушення.

“Закон про вибори” — поданий актуальний Закон України “Про вибори народних депутатів України” з інтерактивним змістом.

У розділі “Журналісту: заповнити скаргу” можна швидко повідомити ІМІ про порушення, яке скоєно по відношенню до журналіста. Інститут масової інформації фіксує всі випадки порушень прав журналістів та в подальшому повідомляє про це міжнародні організації та органи внутрішніх справ, слідкує за ходом розслідувань по фактах порушень, а медіа-юристи ІМІ надають правову допомогу постраждалим журналістам.

В мобільному додатку також вказані номери телефонів гарячих ліній, куди можна подзвонити і повідомити про порушення.

 

З повагою ІМІ


Про Захід