Офіційний коментар митниці про внесення інформації про пасажирів, які перетинають кордон

Опубліковано:

Для проведення митного контролю та митного оформлення товарів Закарпатська митниця ДФС використовує Автоматизовану систему митного оформлення “Інспектор”. Ця система призначена для автоматизованого оформлення митних документів у структурних підрозділах відомства.

Згідно з версією оновлення програмного забезпечення від 22 березня поточного року, яке діє по всій території України, з метою належного контролю за дотриманням громадянами вимог статті 374 Митного кодексу України, програмні модулі АСМО доповнені розділом “Пасажири”. Це передбачає внесення даних про пасажирів, які переміщуються через митний кордон України, а також відомості про декларування ними товарів.

Внесення додаткової інформації щодо громадян, які слідують, як в Україну, так і з України обумовлює збільшення часу, необхідного для виконання усіх митних формальностей, що відповідно, призводить до накопичення транспортних засобів, як перед пунктами пропуску, так і на їх території. Ситуація з чергами, переконані на митниці, носить ситуативний та тимчасовий характер, й буде мінімізована засобами АСМО, що передбачають повторне внесення відповідної інформації до баз даних автоматично за першими ідентифікуючими даними.

Варто зазначити, що митницею вживаються заходи, щодо застосування вказаного інструменту з урахуванням положень Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 липня 2015 року № 684. На думку фахівців, це дозволить оптимізувати роботу програмного забезпечення та повністю виключить його з чинників, що можуть викликати черги у пунктах пропуску.

ДФС у Закарпатській області

Про Захід