В Ужгороді вшанували жертв угорської революції 1956-го року

Опубліковано:

 Про це розказав на своїй сторінці в Фейсбуці кадидат в народні депутати по округу №68 Роберт Горват, який також взяв учать в урочистостях.

Взяв сьогодні участь в урочистому вшануванні жертв угорської революції 1956 року, коли прогресивне студентство та робочий клас Будапешта вийшли на мирну демонстрацію проти комуністичного режиму та окупаційних військ Радянського Союзу. Люди вимагали свободи слова, друку, мирних демонстрацій.

Щоправда, поліція намагалася розігнати. Після того, як це не вдалося, міністр внутрішніх справ звернувся до підтримки армії. Але армія перейшла на бік повстанців. Промосковський уряд покинув Будапешт. Було створено робітничо-християнський революційний уряд. Його очолив Імре Надь. Москва відчула, що похитнулась єдність соцтабору, і в Угорщину були введені додаткові радянські війська, які 4 листопада і придушили повстання. Тоді переловили всіх революціонерів, які не встигли втекти на Захід. Всі угорські тюрми були переповнені. Приблизно 5000 людей потрапили до різних тюрем Радянського

Союзу. Приблизно 800 осіб привезли в Ужгородську тюрму.
Сьогодні тут відбувся мітинг, організований Генеральним консульством Угорщини в Ужгороді. Участь взяли: генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї та працівники консульства, генеральний консул Угорщини в Берегові Емре Саліпські, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович, голова Ужгородського осередку демократичної спілки угорців України Шандор Шпеник, голова ужгородської районної організації Демократичної партії угорців України Бейла Сані та інші.


Про Захід