УжНУ відзначив своє 69 – річчя

Опубліковано:

Сьогодні, 23 жовтня Ужгородський національний університет – найбільший і найавторитетніший осередок освіти і науки на Закарпатті урочисто відзначив своє 69 – річчя.

Участь в заході взяли голова облради Іван Балога, депутати обласної та міської рад, запрошені, викладачі, колишні випускники та нинішні студенти.
Вітання на адресу вузу надійшли від представників наукової еліти України та закордоння.

Ректор УжНУ, голова депутатської комісії з питань охорони здоров'я обласної ради Володимир Смоланка зазначив, що день відкриття УжНУ є днем, який об'єднує упродовж десятиліть усіх людей, причетних до історії, сучасності та майбутнього університету. “Перед нами нові виклики, у зв'язку з прийняттям нового закону про освіту. Будемо працювати в нових європейських умовах. Наші студенти матимуть змогу стажуватися за кордоном. Ми хочемо стати повноцінним партнером в європейському науковому просторі. Бажаю всім – професорам, доцентам, викладачам і студентам, науковим cпівробітникам і адміністративному персоналу –комфортних умов для роботи, професійного зростання. Впевнений, що наш колектив є гідним слави попередніх поколінь, а також у тому, що в майбутньому на нас чекають нові успіхи: всі підстави для цього є”, – зазначив ректор.

За 69 років в університеті виробилася власна школа викладання, наукові та освітні традиції. Зараз в УжНУ працюють 150 докторів наук, професорів, 736 кандидатів наук, доцентів,12 лауреатів Державних премій, 57 заслужених діячів науки і освіти, 2 члени-кореспонденти Національної академії наук, 2 члени-кореспонденти державних галузевих академій наук України. Співробітники університету захищають щорічно близько 10 докторських і 40 кандидатських дисертацій. Ужгородський національний університет всіляко сприяє всебічній самореалізації студентів. Наразі в УжНУ навчається близько 15 тисяч 500 студентів. Університет готує фахівців за 9 напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”, 36 напрямами бакалаврату, 84 спеціальностями освітньо-кваліфікаційних рівнів “магістр” і “спеціаліст”.
Від імені обласної ради та від себе особисто привітав колектив і голова облради Іван Балога.

” Завжди є підтримка закладу, адже чимало закарпатців тут навчалися. Щиро вітаю з досягненнями за останні 69 років. Сподіваюся, що амбітні плани будуть виконуватися. Бажаю, щоби випускники примножували успіхи своїх вчителів. Бажаю, щоби заклад і надалі був окрасою незалежної України”, – зазначив керівник ради.

Та висловив упевненість у тому, що УжНУ залишатиметься одним з найпотужніших навчальних закладів України. За доброю традицією голова облради вручив низці працівників університету відзнаки обласної ради і обласної адміністрації та цінні подарунки.

Привітали колектив закладу і виконувач обов'язків Ужгородського міського голови Віктор Щадей, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова та інші поважні гості.

Прес-служба облради


Про Захід