В Ужгороді розповіли про ситуацію з менінгококовою інфекцією в області

Опубліковано:

Сьогодні, 27-го березня, в Ужгороді розповіли про ситуацію щодо менінгококової інфекції в місті та області. В Україні за 2015 рік зареєстровано – 335 випадків захворювання. Інтенсивній показник, тобто захворюваність на сто тисяч населення становив – 0,78%. В Закарпатській області за 2015 році зареєстровано 13 випадків.  Інтенсивний показник – 1,03. В 2016-му році в Україні – 270 випадків менінгококової інфекції. Інтенсивний показник – 0,73. В Закарпатті – 14 випадків, ІП – 1,14. Тобто захворюваність по області в 1,8 разів в цілому перевищує захворюваність по Україні. Таку статистику оприлюднила лікар-бактеріолог – Лариса Ламбрух.

Щодо двох місяців 2017 року, то на Закарпатті зареєстровано 10 випадків менінгококової інфекції. 9 з них – це діти віком до 14 років. Один випадок у дорослого, закінчився летальним наслідком. В Ужгороді було зафіксовано 4 випадки менінгококової інфекції,  Ужгородський район – 2 випадки, Мукачівський район – 1, Іршавський – 1, в Хусті зафіксовано 2 випадки – дитина і дорослий. На жаль, хвороба для дорослого стала летальною. Як відзначила лікар, ситуація в області стабільна контрольована, але, на жаль, актуальність цієї проблеми зберігається. 

Мар'ян Мальчицький, завідувач дитячим відділенням обласноїклінічної інфекційної лікарні відзначив, що менінгококова інфекція – це гостра бактеріальна інфекційна хвороба, яка може мати дуже різноманітний перебіг. “Як правило, мова йде здебільшого про носійство цієї інфекції, або локалізовані форми у вигляді назофарингіту. Але в деяких випадках вона також може переходити в стадію генералізованої форми, або менінгококового сепсису. Найгірше це те, що в деяких випадках хвороба може розвиватися дуже швидко, від появи перших симптомів до летального наслідку може пройти всього 4-6 годин. У таких випадках медицина просто безсила допомогти. Загалом – це загальносвітова проблема. Водночас у світовому контексті Україна умовно благополучна країна в цьому сенсі. У минулому році у нас проліковано 6 осіб. На жаль, здебільшого це діти. Загалом особливості імунітетув діток такі, що їм важче боротися. У цьому році 2 випадки генералізованої форми інфекції. Одна дитина з міста Ужгород, друга – з Ужгородського району. На щастя обох діток, вилікували”, – відзначив лікар.

Вікторія Тимчик, лікар-епідеміолог – розповіла про особливості та специфіку проведення лабораторних досліджень щодо виявлення інфекції. Зокрема про те, що це дуже кропіткий та непростий процес, який виконується медиками дуже ретельно та потребує певної підготовки.

“Про Захід” 

Про Захід