Ужгородці долучилися до підтримки полоненого режисера Сенцова

Опубліковано:

22 жовтня 2014 року закінчився Тиждень українського кіно в підтримку полоненого режисера Олега Сенцова. Захід зібрав більше 4 тисяч гривень для ув'язненого в Лефортово в Москві, які передали сестрі митця, – повідомляє прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”.

Тиждень українського кіно відбувся за сприяння Ужгородської міської організації ВО “Свобода”. З 16 по 22 жовтня у залі лялькового театру “Бавка” показували фільми: “Гамер”(режисером якого є сам Олег Сенцов), “Молитва за гетьмана Мазепу”, “Істальгія”, “Трубач”, “Параджанов”, “Babylon'13”. На допомогу полоненому режисерові зібрали 4100 гривень. Найбільш відвідуваним фільмом став “Babylon'13”, під час якого зібрали більше тисячі гривень.

Не надто багато, але вже щось. Ще кілька людей почули про Олега, ще кілька зробили крихітний вклад у його визволення. Ми щиро вдячні тим, хто, перейнявшись долею Олега, був з нами щодня, і щиро сподіваємось, що інші, які все ще залишаються осторонь подій в країні та осторонь тих бід, які ще не торкнулись їх особисто, все ж, прокинуться, перш ніж війна постукає у їх двері“, – зауважила координатор заходу в Ужгороді, Василина Наконечна.

Ми, небайдужі українські кінематографісти: Володимир Войтенко, Володимир Тихий, Ігор Савиченко, Юля Гонтарук, Марися Нікітюк, Денис Воронцов, Олександр Стеколенко, Іван Сауткін, Юрій Грузінов, Сергій Клепач, Роман Климпуш, Лариса Артюгіна, Марія Пономарьова, Ярина Груша, Марина Врода, Іван Левченко, Філіпп Рожен, Андрій Рогачов, Анастасія Максимчук, Олександра Бровченко, Марія Нестеренко, Віталій Барабаш, Ганна Тиха, Роман Любий та інші, зібрались спонтанно, але не випадково. Миттєво зреагувавши на події в Україні, ми почали їх задокументовувати через призму режисерської рефлексії. BABYLON'13 вже знімає-монтує-викладає відео у своїх соціальних мережах, але цей процес затратний, перш за все, з технічної точки зору: батарейки, аренда камер, світла, звукових станцій, оплата швидкісного інтернету, які зараз фінансуються із власних коштів.Всі матеріали, відзняті у період мирного громадянського протесту, ляжуть в основу великого документального фільму, який залишиться в історії як незаангажований погляд українських режисерів-сучасників“, – йдеться у повідомленні про створення фільму “Babylon'13”. Команда і надалі знімає документальні фільми, зокрема, про події на Сході.

 


Про Захід