Ужгород стане відкритим містом

Опубліковано:

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція ініціаторів та учасників проекту “Відкрите місто – Ужгород”. Проект реалізуватиме ГО Молодіжний Інформаційний центр “За професійну діяльність” за підтримки громадської ради при УМР та Ужгородської міської ради та Фонду “Східна Європа”.

Ференц Бакі, керівник проекту “Відкрите місто – Ужгород” розповів, що завдання проекту — полегшити комунікацію громадян з місцевою владою, комунальними підприємствами, іншими структурами для оперативного та якісного вирішення проблем. “Свої звернення та скарги ужгородці повинні реєструвати на порталі http://opencity.in.ua/ , обравши відповідну категорію : чи це проблема з водопостачанням, сміттєзвалищами, незаконною рекламою, утриманням прибудинкових територій, безпритульними собаками тощо. Ця заявка автоматично передається до міської ради, приймається на електрону пошту, відповідна служба реагує на це звернення і бере його в обробку, – каже Ференц Бакі. – Весь процес відображається на сайті, все можна перевірити онлайн. Міськрада згідно з відповідними термінами все опрацьовує і реагує,20 днів проблема висить на сайті, потім переходить в архів”.

Вікторія Слюсаренко, менеджер проекту наголосила, що проект “Відкрите місто-Ужгород” підтримав Фонд Східна Європа, який став ініціатором створення такої онлайн-платформи, що об'єднала багато українських міст. “Вже рік подібний проект працює у Луцьку, де міська рада активна співпрацює з громадськістю, – коментує Вікторія Слюсаренко. – Ми теж долучилися до цієї співпраці, вважаємо, що інститути громадянського суспільства, які розвиваються, повинні налагоджувати налагоджувати співпрацю з органами місцевого самоврядування. У рамках проекту ми будемо допомагати міській раді закривати нагальні питання, які виникають у місті. Закликаємо громадськість Ужгорода долучитися до нашої ініціативи”.

Ярослав Шафарь, заступник мера Ужгорода додав, що завдяки проекту у роботі з зверненнями громадян буде системний підхід. Він прийняв від представників проекту Меморандум про співпрацю.

Як зауважили ініціатори проекту, активна робота на порталі почнеться вже за кілька днів. До речі, на порталі є можливість реєструватися місцевим депутатам, виділяти на карті свій округ та автоматично отримувати всі повідомлення, які з'являються на цьому окрузі. У проекті буде задіяний модератор, який буде відслідковувати все за категоріями та за відповідністю нормам чинного законодавства. “Це не буде фіктивний, а ефективний проект”, – запевнили організатори.

Олександр Пересоляк, голова Громадської ради при Ужгородській міській раді додав, що робота міської ради повинна бути відкрита, прозора, зрозуміла та вчасна, – це є складові, які викликають довіру до міської ради. “Завдяки проекту є можливість заощадити велику кількість коштів, адже всі паперові витрати будуть мінімізовані,- каже Олександр Пересоляк. – Попереду дуже багато роботи, щоб цей проект впровадити”.


Про Захід