Ярослав Галас: Понад 90 відсотків на Луганщині відверто симпатизують Росії

Опубліковано:

Відомий Закарпатський журналіст, який недавно прийняв пропозицію Геннадія Москаля працювати в Луганській ОДА,  Ярослав Галас, поділився першими враженнями від регіону.

” Їздили сьогодні в Станицю Луганську — райцентр, що на межі з ЛНР. До блокпоста сепаратистів від будівлі РДА — 10 хвилин пішки. Світла в Станиці й районі немає вже третій місяць, через постійні обстріли пошкоджені ЛЕП. Відповідно, немає й центральної води (не працюють електронасоси), неможливо почати опалювальний сезон. У містечку дуже багато зруйнованих “Градами” будівель — і адміністративних, і приватних, тому десь половина населення виїхала геть, більшість у Росію.
Даю кілька типових фото.

ЛЕП пошкоджені на нейтральній смузі, тому відремонтувати їх можна тільки зі згоди бойовиків. Ті кілька разів обстрілювали наших ремонтників, що наважилися вийти в буферну зону (без зброї, а з інструментами й технікою). Вбили одного, важко поранили двох.
Наскільки доцільно вести переговори з озброєними й не зовсім адекватними людьми, яких цивілізований світ називає терористами? Неофіційно, через посередників вони велися, і результатом став лист від прем'єр-міністра ЛНР Г.Циплакова. Даю скан відповіді — зверніть увагу, що навіть прізвище написано з помилкою.

Сьогодні під вечір у частині Станиці після трьох місяців з'явилося світло й вода. Якщо ремонтні роботи продовжать завтра, зі світлом буде весь Станично-Луганський район.

І кілька слів про місцевих мешканців. Понад 90 відсотків тут відверто симпатизують Росії. На вулиці підійшла старенька бабуся й на повному серйозі спитала: “Скажите, а на выборах в бюллетене будет Путин?” Але про це іншим разом…


Про Захід