Чернівчанам доведеться більше платити за воду

Опубліковано:
2 березня 2017 року відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на якому схвалено внесені зміні до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року № 1141 щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для КП “Чернівціводоканал”.
 
“Букінфо” повідомляє, що схвалили зміни комунальному підприємству “Чернівціводоканал”:
 
а) на централізоване водопостачання: споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, – 2,78 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 
споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, – 7,28 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 
б) на централізоване водовідведення – 3,78 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);”;
 
Планові тарифи зросли:
 
– на 5,35% з централізованого водопостачання споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання,
– на 1,09% споживачам, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання,
– на 9,25% з централізованого водовідведення.
 
Обсяги реалізації визначені річним планом ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, який узгоджений директором Департаменту житлово- комунального господарства.
 
Річний план розрахований відповідно до індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, погоджених директором Департаменту екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації та начальником Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів.
 
На зміну тарифів вплинули в першу чергу наступні чинники:
 
1) зросли витрати на оплату праці: – на 9,7% з централізованого водопостачання, – на 16,4% з централізованого водовідведення.
 
При цьому запланована середня заробітна плата на одного працівника підприємства зросла на 12%, а саме з 4902 грн. до 5489 грн. Заробітна плата врахована згідно розрахунку ліцензіата із забезпеченням мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням положень генеральної та галузевої угод, колективного договору.
 
2) зросли витрати на амортизаційні відрахування, розраховані згідно з Податковим кодексом України:
 
– на 1,2% з централізованого водопостачання,
– на 1,4% з централізованого водовідведення.
 
3) зросли заплановані витрати на оплату електричної енергії:
 
– на 3,85% з централізованого водопостачання,
– на 3,97%, з централізованого водовідведення, що відбулося за рахунок зростання вартості електричної енергії на 6% з 1 класу та на 5% з 2 класу, при цьому заплановані фізичні обсяги (кВт) використання електричної енергії змінилися відносно діючої структури тарифів:
– на 0,36% зросли з централізованого водопостачання,
– на 0,85% зменшилися з централізованого водовідведення.
 
Враховані обсяги споживання електричної енергії не перевищують обсяги, що розраховані відповідно до норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, погоджених першим заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації.
 
4) збільшилися витрати на реагенти у зв'язку з підвищенням вартості:
 
– на 8,7% з централізованого водопостачання.
 
5) збільшилися витрати на ремонти:
– на 2,02% з централізованого водопостачання,
– на 3,08% з централізованого водовідведення.
 
6) зросли складові тарифу пов'язані з обслуговуванням кредиту по проекту KfW “Муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1”:
 
– фінансові витрати з 1204,41 тис. грн. до 1207,96 тис. грн.;
 
Курс в планових тарифах становить 28,4226 грн./євро.
 
Інші витрати також зросли у зв'язку з підвищенням вартості реагентів, паливо – мастильні матеріали тощо.
 
Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.10 та 2.8 Порядку до складових тарифів враховано кошти на компенсацію/вилучення витрат на електроенергію, податки та збори за попередній звітний період (різниця між фактичними витратами з придбання електричної енергії, сплати податків і зборів та запланованими відповідними витратами за І півріччя 2016 року) у сумі: – -352,6 тис. грн. з централізованого водопостачання, – -28,4 тис. грн. з централізованого водовідведення.
 
Фактичні понаднормативні втрати та витрати води за 2015 рік складали 24,89%.
 
Понаднормативні втрати та витрати води не враховані в тарифах.
 
Відповідно до звітності підприємства частка ветхих та аварійних мереж водопроводу складає 35% від загальної кількості водопровідних мереж; частка ветхих та аварійних мереж водовідведення складає 38%.
 
Тарифи на зазначену послугу будуть введені в дію з моменту опублікування в Офіційному Віснику.
 
Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня та виконання Постанови НКРЕКП щодо надання розрахунків тарифів на 2017 рік.
Про Захід