В Ужгородському пологовому будинку реєструють немовлят за місцем проживання

Опубліковано:
Щасливі батьки перших 5 новонароджених діток сьогодні в пологовому будинку в Ужгороді отримали не тільки свідоцтва про народження малюків, а й документи про реєстрацію їхнього місця проживання.
 
Привітати і вручити документи та квіти в пологовий завітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуючий справами виконкому Олена Макара, начальник головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач, начальник Ужгородського відділу ДРАЦС Тетяна Лендєл-Склярова і провідний спеціаліст Оксана Суржан.
 
Першими вітали батьків крихітного Андрійка – первістка молодої родини. Міський голова Богдан Андріїв побажав малюку здоров'я, батькам терпіння, наголосив, що нова послуга – реєстрація місця проживання новонароджених безпосередньо в пологому будинку –  значно спростить клопоти з документами, зекономить час для сімейних справ. “Сподіваємося, ця практика швидко пошириться й на інші міста та райони нашого краю”, – резюмував міський голова.  
 
Документи отримали й інші мами, одна з них розповіла, що у неї народилася вже третя дитинка, тому дуже добре, що їй та чоловіку не доведеться витрачати час, а свідоцтво про народження та реєстрацію місця проживання можна оформити одразу у пологовому.
 
Начальник головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач зазначила, що послуги юстиції постійно стають ближчими і зручнішими для людей.
 
 Нагадаємо, що потрібно для реєстрації місця проживання новонародженої дитини:
 
– документи особисто подають батьки, які до письмової заяви встановленого взірця (бланк нададуть працівники РАЦСу) додають документи, що засвідчують їх особи та квитанцію про сплату адміністративного збору (27 гривень 20 копійок);
 
– у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини реєструється разом із одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків;
 
– згідно із законодавством, новонароджену дитину можна зареєструвати лише за місцем реєстрації одного з батьків, реєстрація за місцем проживання інших осіб неможлива, інформує прес-служба Ужгородської міськради.
 
Про Захід