Аргентинське танго звучатиме в Ужгороді

Опубліковано:

“Музика – це більше, ніж жінка. Якщо з жінкою ви
можете просто розлучитися, то у випадку з музикою
ви приречені на вічне почуття, яке заберете з собою
в могилу…” Астор П'яццолла.

Астор П'яццолла – аргентинський композитор з академічною європейською освітою, а також виконавець на різновиді гармоніки -, інструменту бандонеоні, який у кінці XIX століття був завезений до Аргентини і увійшов до складу танго-оркестрів. Саме завдяки бандонеону музика аргентинського танго отримала те пронизливо-щемливе звучання, яке привертає до неї увагу стількох шанувальників. І саме завдяки Астору П'яццоллі музика аргентинського танго з “побутового” танцю піднялася до рангу високого мистецтва, адже вся його творчість наскрізь пронизана ритмами і мотивами цього пристрасного танцю.

Музика П'яццолли “лягає” практично на будь-який інструмент, його твори виконують найвідоміші музиканти світу (як-от скрипаль Гідон Кремер, віолончелісти Міша Майський, Йо-Йо-Ма, ансамбль “Кронос-квартет”, піаністи Емануель Екс та Артур Морейру Ліма, гітарист Ал Ді Меолу та безліч камерних і симфонічних оркестрів), вже кілька десятків років його популярність не згасає.
Саме з творчістю цього надзвичайно талановитого музиканта і особистості познайомлять слухачів концерту”PIAZZOLLA MUSIС” Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко, в якому приймуть участь солісти – лауреати Міжнародних конкурсів Діана Гавата (віолончель), Агнеса Бачинська-Геворкян (флейта), Олександра Баганич (рояль), Василь Донець (скрипка) та Катерина Ганич (скрипка).

Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко, який з моменту заснування у 2011 році під егідою БФ “Вільна сцена” здійснив понад 15 мистецьких заходів, відрізняється креативністю у поданні своїх завжди несподіваних проектів. Варто згадати хоча би “Вечори при свічках”, нещодавній костюмований концерт “МОЦАРТ І ЕПОХА”. Не стане виключенням і концерт “PIAZZOLLA MUSIС”. Для створення атмосфери справжнього аргентинського свята до участі в концерті запрошена танцювальна пара – Андрея та Іштван Балінти. Натхненники музичного вечора сподіваються, що під час концерту слухачі отримають справжню насолоду, відпочинуть і хоча би на якийсь час відійдуть від буденності, поринувши в світ чарівних ритмів танго. Окрім цього наприкінці заходу на гостей очікуватиме невеликий сюрприз.

Отже, у суботу 25 жовтня 2014 р. о 19.00 годині у “Галереї Ілько” відбудеться концерт “PIAZZOLLA MUSIC” у виконанні вже добре знаного колективу – лауреата Міжнародного конкурсу ім. Д. Бортнянського Ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко.


Про Захід