МЗС України: заяви Шем’єна не відображають офіційну позицію Будапешта

Опубліковано:

МЗС України відреагувало на публічний заклик Віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем'єна щодо створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах. На офіційному сайті МЗС України розміщено коментар міністерства. 

“Угорщина завжди була і є важливим партнером для України. Ми високо цінуємо дружній характер двосторонніх відносин та високий рівень конструктивної співпраці”, – йдеться в коментарі, – Ми розраховуємо, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції нашої держави й надалі залишатиметься в основі наших добросусідських відносин. Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта”. 

МЗС України вважає, що обидві країни мають разом протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин. Ситуація нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння вже неодноразово була створена російським агресором.

Насамкінець, Міністерство нагадує, що завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні є у багатьох сенсах прикладом для інших країн регіону.

 
 
Про Захід