Під Мар’їнкою бойовики застосовують тактику розбійницьких набігів

Опубліковано:

На одній з українських позицій у районі Мар’їнки знайомимося з Павлом Камишановим. Він старший на цій позиції.
Павло показує терикони навпроти:
— Вони он там облаштувалися. Там їхні спостерігачі, звідти працюють снайпери. За териконами облаштували свої позиції. У тому місці вони ховають свої танки, БМП і міномети — із усього цього гатять по будинках мирних мешканців.
Схоже, що недавно на тому боці відбулася ротація, тому що там змінилася тактика. Останніми днями вони частіше здійснюють розбійницькі набіги: на прямий постріл виходить БМП і відкриває вогонь, а коли вона відстрілялася, починають працювати кулемети або зенітка. Потім БМП переїжджає на нову позицію й відкриває вогонь, а кулемети тимчасово замовкають. Ну а насамкінець іще й з міномета по нас кілька разів кинуть. Уся ця «вистава» триває недовго, тому зреагувати не завжди вдається. Правда, такі обстріли істотної шкоди нам не завдають, бо ми надійно вкриті, а от цивільним іноді дістається. Днями міна потрапила в житловий будинок поряд — добре, що в ньому нікого не було.
Під час нетривалого затишшя Павло знайомить зі своїм нехитрим побутом. У кімнаті — безліч інструментів:
— Люблю майструвати. У вільний час паяю, ремонтую зарядні пристрої, нескладну електроніку. Ось, приміром, наші хлопці принесли автомобільний приймач. Іноді доводиться ремонтувати електроспуски на бойових машинах. Третій рік триває війна, не можна ж увесь час нею жити! Колись іще малював, але на це зараз бракує часу.
Ми йдемо сусідньою вулицею. Навколо — сліди від обстрілів: вибиті шибки, зрешечені ворота, зруйновані дахи.
— Тут половина будинків покинуті, — розповідає Павло. — Деякі мешканці залишилися, адже їм немає куди їхати. Чим можемо, намагаємося їм допомагати. Ось тут живе родина: чоловік працює, а його дружина й бабуся — пенсіонерки. Господар розводить кролів, то ми йому віддаємо залишки хліба. А он у тому будинку мешкає старенька бабця разом із донькою. Їм також допомагаємо продуктами. Так і живемо.
“Народна армія”

Про Захід