Пік підкупу виборців припаде на завтра-післязавтра

Опубліковано:

 Кандидат у депутати прогнозує, що пік підкупу припаде на завтра-післязавтра.

“200 гривень не повинні перемогти на цих виборах. Бо до влади прийдуть люди, які спричинили те, що зараз відбувається у країні”, — про це заявив під час сьогоднішньої прес-конференції кандидат у народні депутати по 68 виборчому округу Роберт Горват.

За його словами, штабом уже зафіксовані численні звернення громадян, які обурені фактами підкупу виборців в по округу. Встановлено, що роздача коштів відбувається з ціллю підкупу виборців з боку осіб, пов'язаних з кандидатами в народні депутати Василем Ковачем та Олександром Ледидою. На сьогодні юристами штабу подано 12 заяв до міліції про підкуп виборців.

“Нам телефонують люди, які обурені фактами підкупу виборців у їх селі. В одному населеному пункті за фактом роздачі грошей був встановлений колишній голова села, а в іншому — чинний депутат сільської ради. Встановлені конкретні прізвища людей і місця їх проживання. Географія виборчих злочинів наступна: Ужгород, Чоп, села: Соломоново, Сторожниця, Кібляри, Пацканьово, Лінці, Велика Добронь, Дубрівка, Ірлява, Паладь-Комарівці, Тарнівці, Тийглаш, Руські Комарівці, Невицьке, Нижнє Солотвино”, — повідомив народний депутат Валерій Пацкан, який балотується до ВР по списку від Блоку Петра Порошенка.

Штаб Роберта Горвата вважає, що такі дії можуть великою мірою вплинути на вільне волевиявлення і як результат – порушення чинного законодавства в частині перешкоджання виборчих прав громадян.

Валерій Пацкан уточнив, що списки людей, які готові продати свій голос, формуються вербувальниками таким чином, щоб туди потрапили кум-сват-брат. Чужих туди не допускають. Уже є інформація, що основна, масова, виплата грошей відбуватиметься впродовж четверга-п'ятниці.

“Але наші активні дії спричинили те, що люди, які себе вільно почували, роздаючи гроші, тепер замислюються. Люди масово повідомляють нам про факти підкупу, а ми, пишучи заяви у міліцію, контролюємо ці процеси. Будемо сподіватися, що не лише момент матеріальної допомоги є стимулюючим фактором. У нас має бути політична свідомість. Зокрема, студенти з УжНУ продаватися не планують. Розповіли, як вигнали з гуртожитку людей, які пропонували продати голос за гроші”, — пояснив нардеп.

Він повідомив, що звернувся із заявою терміново провести перевірку наведених фактів порушення чинного законодавства на території міста Ужгорода та Ужгородського району під час виборчої кампанії позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, притягнути винних до відповідальності.

У свою чергу Роберт Горват відзначив, що міліція інтенсивно реагує і перевіряє, чи дійсно має місце безпосередній підкуп. Якщо правоохоронці порушать кримінальне провадження і буде доведений факт підкупу, людина отримає обіцяну раніше винагороду. Йдеться про 5000 гривень.

Для оперативного реагування на факти підкупу виборців, що мають місце у виборчому окрузі №68, штабом кандидата у народні депутати України Роберта Горвата відкрито “гарячу лінію”: 098-674-36-87, 066-171-12-60, 063-616-99-61.

Прес-служба кандидата у народні депутати України по мажоритарному виборчому округу №68 Роберта Горвата


Про Захід