Найгуманніший суд у світі: на Волині виправдали нелегальних бурштинокопачів, затриманих “на гарячому”

Опубліковано:

Маневицький райсуд Волинської області визнав невинуватими двох чоловіків, яких разом з іншими 20 особами затримали правоохоронці проти ночі 13 травня 2015 року на місці незаконного бурштинового видобутку.

Підозрюваних, одному з яких інкримінували керівництво групою старателів, а іншому — участь у цій групі, вирішено визнати невинуватими… і виправдати… через недоведеність вчинення ним кримінального правопорушення, повідомляє “Укрінформ”.

Хоча суд визнав, що достовірно встановлено, що у період з 1.00 до 2.00 13 травня 2015 року підсудних виявили співробітники УСБУ в урочищі „Медвеські поля” (тамтешня назва “Лоше”) неподалік смт. Маневичі, на місці незаконного видобутку бурштину. Свідки розповіли, що на момент прибуття правоохоронців там перебували 50 — 70 людей, з яких майже 20 чоловік затримали, інші  втекли. На території виявили мотопомпи та інші знаряддя для видобутку бурштину, ямкові отвори в землі, утворені розмивом грунту за допомогою води, яку подавали з канави. Територію освітлювали кількома прожекторами, які живили генератори.

Громадянин, якого підозрювали, що він керував іншими особами, був у чистому одязі, взутий у черевики, тоді як інші затримані на місці пригоди особи всі були у забрудненому одязі і в гумових чоботах.

Але оскільки обвинувачені заявили, що ніяких правопорушень вони не скоювали, а приїхали щоб “подивитися, що там відбувається”, суд вирішив, що вони невинуваті.

Про Захід