Міліція каже, що голоси закарпатців не підкуповують

Опубліковано:

 УМВС України у Закарпатській області оприлюднило перелік зафіксованих передвиборчих порушень. Серед них – і перевірка щодо повідомлень про підкуп виборців в Ужгородському районі. Як зазначають у міліції, інформація не підтвердилася.

Ввечері 18 жовтня патрульний наряд міліції помітив біля будинку на пр.Свободи в м.Ужгороді групу невідомих осіб, один із яких пошкодив рекламний щит з агітаційним плакатом однієї з партій. Зловмисників затримали й доставили в міськвідділ міліції. Там було встановлено, що правопорушення скоїв 17-річний мешканець м.Київ, відносно якого складено адміністративний протокол за ст.173 КУпАП України.

У ході моніторингу Інтернет-мережі в соціальній мережі “Фейсбук” днями виявлено звернення одного з кандидатів у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №68 до Президента України про те, що в м.Ужгороді здійснюється підкуп виборців на користь іншого кандидата в народні депутати України. За даним фактом було проведено перевірку.

У міліцію надійшла заява від довіреної особи іншого кандидата в народні депутати України про те, що до їхнього виборчого штабу зателефонували мешканці Ужгородського району, які повідомили, що двоє громадян в ході проведення агітації здійснювали підкуп виборців. На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група Ужгородського РВ УМВС, в ході опитування мешканців с.Дубрівка Ужгородського району дана інформація свого підтвердження не знайшла.

У с.Глибоке Ужгородського району була отримана інформація щодо працівниці місцевого дошкільного навчального закладу, яка в ході передвиборчої агітації буцімто складає списки виборців, що готові віддати свій голос за одного з кандидатів у народні депутати України по виборчому округу № 68. Виборцям ніби обіцяють виплатити за голос грошові кошти в розмірі 200 гривень. Під час опитування мешканців с.Глибоке дана інформація свого підтвердження не знайшла.

Аналогічна інформація про підкуп виборців Ужгородським райвідділом міліції була отримана щодо працівників районного відділу освіти, які буцімто проводять незаконну агітацію та підкуп виборців в підтримку одного з кандидатів. А саме – під час відвідування шкіл в селах Великі Лази, Глибоке, Худльово та Лінці Ужгородського району, погрожуючи директорам цих шкіл проведенням комплексної перевірки, вимагають від них підібрати вчителів, які б за грошову винагороду в розмірі по 200 гривень за голос здійснювали підкуп виборців в підтримку даного кандидата. При цьому за кожного виборця їм обіцяють грошову премію в розмірі по 50 гривень.

В ході опитування мешканців вказаних сіл та директорів шкіл цих населених пунктів дана інформація свого підтвердження не знайшла.

У міліцію надійшла заява від кандидата в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №70. Кандидат повідомив про те, що під час зустрічей з виборцями ним отримано інформацію, що 13 і 14 жовтня в с.Завадка та с.Верб'яж Воловецького району невідомі особи в ході передвиборчої агітації на користь одного з кандидатів в народні депутати України (прізвище в заяві не вказано) шляхом збору підписів та роздачі грошових коштів здійснювали підкуп виборців. Інформація перевіряється.

В чергову частину Ужгородського міськвідділу міліції по телефону “102” надійшло повідомлення від невідомого громадянина Р., мешканця буцімто вул.Заньковецької. Молодий чоловік повідомив про те, що на його мобільний телефон зателефонувала невідома особа, яка запропонувала йому 200 гривень за те, щоб на виборах він віддав свій голос за двох кандидатів в народні депутати України по виборчому округу №68. Виїздом слідчо-оперативної групи Ужгородського МВ УМВС проведено опитування мешканців будинку по вул.Заньковецької, де буцімто проживає заявник, і вони повідомили, що людину з таким прізвищем вони не знають, а за вказаною адресою, де нібито проживає заявник, уже тривалий час ніхто не проживає. Мобільний телефон, з якого телефонував заявник, вимкнений.

Близько опівночі в чергову частину Ужгородського МВ УМВС по телефону “102” з мобільного телефону зателефонував громадянин, який назвався Андрієм (інші анкетні дані відмовився надати). Заявник повідомив про те, що йому зателефонувала невідома жінка, яка запропонувала винагороду в розмірі 150 гривень, якщо він проголосує за одного з кандидатів у народні депутати України. Проводиться перевірка, – повідомляє УМВС України в Закарпатській області.


Про Захід