В Ужгороді розповіли, чому культурна спадщина має бути модною (Фото)

Опубліковано:

2-го березня, в Ужгороді в культурно-історичному центрі “Совине Гніздо” відбувся круглий стіл на тему: “Як заробляти на культурній спадщині”. До участі в заході запросили підприємців, владу та громадськість, якій не байдужа доля охорони історичної спадщини міста.

Натомість спікерами на заході стали ужгородські, львівські та івано-франківські експерти, які розповіли, як можна покращити ситуацію, та які позитивні зрушення в цьому питанні вже вдалося зробити.

Зокрема, Маріанна Собран – радник міського голови Ужгорода, продемонструвала присутнім, яка поточна ситуація із вивісками та рекламою в історичному центрі міста. Однак, попри те, що ситуація далека від того, що б мало бути, у порівнянні з минулими роками таки вдалося дещо змінити ситуацію. Зокрема, перенести зовнішню рекламу з багатьох місць у центрі в інші локації чи зняти деякі невідповідні вивіски. Також Маріанна Собран показала ілюстрації з прикладами вдалих і гарних вивісок в Ужгороді.

Василь Гошовський, менеджер проектів платформи “Тепле місто”, Івано-Франківськ, відзначив, що підприємці, які встановлюють погані і невідповідні вивіски далеко не завжди розуміють і знають, якими вони мають бути, та показав, які вивіски з'явилися в Івано-Франківську після роботи із підприємцями в цьому напрямку.

Лілія Онищенко-Швець, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, відзначила, що для того, аби вберегти культурну спадщину в містах потрібно запровадити моду на пам'ятки, створюючи позитивні приклади. Також очільниця управління нагадала 9 канонів збереження історичного міста, які були прийняті в Бергені в 1995-м році. Зокрема, історична частина є інтегральною частиною цілого міста. Неможна з неї творити музей, туризм не повинен бути домінуючим чинником економічного розвитку міста. Сучасні архітектори повинні бути спеціально підготовлені для проектування в історичному середовищі тощо. Після доповідей відбулася неформальна дискусія на тему.

Організатор заходу культурно-мистецький центр “Кубло”

“Про Захід”  

Про Захід