Підвищення мінімальної зарплатні не вплинуло на рівень безробіття на Закарпатті

Опубліковано:

Побоювання з приводу того, що підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн приведе до хвилі скорочень – не справджуються. Це підтверджують статистичні дані Державної служби зайнятості та дослідження найбільших приватних компаній з працевлаштування. Ситуація з безробіттям в Закарпатській області навіть дещо покращилась. У січні-лютому поточного року роботодавці області подали інформацію про заплановане масове вивільнення 648 осіб, що на 29% менше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Серед попереджених про можливе вивільнення основну частину (90%) складають працівники бюджетної сфери, які зайняті у таких видах економічної діяльності, як державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування та освіта.
Про це заявив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.
“З початку поточного року 1,5 тисячі роботодавців області заявили про 3,6 тис. вакансій проти 3,2 тис вакансій у січні-лютому минулого року, що на 13,5 % більше. Зросла на 14,4 % і кількість роботодавців, які співпрацювали із центрами зайнятості.
Упродовж січня-лютого 2017 року в центрах зайнятості області статус безробітного отримали 2,3 тис. осіб, тоді як у відповідному періоді 2016 року – 2,6 тис. осіб. Серед безробітних, які отримали статус у поточному році 58 підприємці – фізичні особи, що припинили підприємницьку діяльність, 635 – наймані працівники, звільнені підприємцями – фізичними особами”, – сказав Юрій Фущич.
За даними Фіскальної служби області припинили реєстрацію у 2016 році біля 9,5 тис. платників (з них дві третини – у грудні), у січні 2017 року – 5,7 тис. платників. Слід зауважити, що серед тих, які припинили реєстрацію у 2016 році, понад 83% не сплачували ЄСВ, а у січні – більше 87%. Крім того, у січні поточного року порівняно з січнем минулого року на 3,4% зросла кількість платників, що сплачували ЄСВ, і на 19,7% – сума надходжень.
“За сприянням Закарпатської служби зайнятості упродовж перших двох місяців поточного року працевлаштовано 3,0 тис. осіб, що на 8,5% більше обсягів січня-лютого минулого року. Чисельність безробітних, які отримували послуги в центрах зайнятості станом на 01 березня поточного року склала 6,4 тис. осіб, торік їх було 7,6 тис. Тобто ми бачимо абсолютно позитивну динаміку. Жодні песимістичні прогнози щодо катастрофічних наслідків від підвищення мінімальної заробітної плати на виправдалися”, – резюмував Юрій Фущич.

Закарпатська обласна служба занятості

Про Захід