Закарпатцям нагадують, що за придбання, збут чи розповсюдження першоцвітів штрафуватимуть

Опубліковано:

Закарпатські екологи закликають берегти першоцвіти

Задля збереження ранньоквітучих рослин, зокрема занесених до природоохоронних списків,  Держекоінспекція області посилює боротьбу зі збором та торгівлею рідкісними рослинами.
На Закарпатті з числа червонокнижних видів зростають, зокрема,  шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний. Ранній термін їх цвітіння призводить до того, що збувають ці рослини  далеко за межами їх ареалу зростання, а обсяги торгівлі часом набувають злочинного характеру.
Спеціалісти Держекоінспекції спільно з представниками Національної поліції, лісової охорони та громадськими інспекторами з охорони довкілля до 25 травня проводитимуть рейдові перевірки  в місцях збору та збуту рослин, шляхах транспортування та в пунктах пропуску через державний кордон.
        Державна екологічна інспекція попереджає: занесені до Червоної книги України першоцвіти перебувають під захистом закону. Порушення середовища зростання, а також їх знищення тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого та на посадових осіб – від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів (510 – 850 грн.). Придбання, збут чи розповсюдження таких рослин карається накладенням штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.). Ці дії на територіях природно-заповідного фонду караються штрафом  від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3655 грн.).
Крім того, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра підсніжника звичайного, білоцвіта весняного та шафрана Гейфеля становить 62 гривень,  білоцвіта літнього – 49 гривень,  сон Шерфеля– 37 гривень.
Державна екологічна інспекція звертається до всіх краян з проханням бережно ставитись до природи і краси Закарпаття, не зривати червонокнижні рослини та не завдавати шкоди ареалу їх зростання, інформує прес-служба ОДА.
 
 

        

Про Захід