Що шукають закарпатці у лісах

Опубліковано:

 Хтось гриби збирає, а хтось їх купує. Ті, кому хто лінь ходити по лісу з кошиком, ідуть на ринок. Люди кажуть, страви з грибів готувати набагато вигідніше, ніж з м'яса. До того ж гриби закарпатці вважають справжнім делікатесом.

На вулиці вже середина жовтня, а тому на ринках обласного центру найбільшим попитом зараз користуються гриби. Дощі, що пройшли в області напередодні, сприяли багатому врожаю: білі гриби, “оленячі ріжки”, лисички – для покупців вибір і за гатунком, і за ціною. Проте, грибники стверджують: минулого сезону торгівля йшла краще.Покупці кажуть, що купувати і готувати страви з грибів вигідніше ніж з м'яса, яке щораз дорожчає.За словами продавців, зараз гриби беруть для маринування, а найбільший попит традиційно з'являється під Новий рік.Ціна коливається від 40 до 70 грн. за кілограм білих. 

Проте, здебільшого господині віддають перевагу дешевшим грибам.При цьому покупці стверджують, що довіряють грибникам і не бояться купувати цей продукт і на стихійних ринках.Після купівлі грибів, прийшовши додому варто ретельно їх оглянути. Всі сумнівні потрібно викинути. Варити гриби треба, щонайменше три рази, через кожні 15 хвилин. Кожного разу треба зливати відвар і лише після того продовжувати готувати страву. неправильно приготовані консервовані гриби можуть викликати небезпечне захворювання – ботулізм.


Про Захід